Víte, jak probíhá kompletace a balení zboží?

Kompletace zboží, zdroj Probal Kladno a.s.
Kompletace zboží, zdroj Probal Kladno a.s.

Umíte si představit, jak se zboží kompletuje do množstevních balení nebo do atraktivních dárkových či akčních sad, které lákají spotřebitele k nákupu? Proces kompletace zboží v krátkosti přiblížíme.

Pro příklad si vezmeme lifestylový časopis, který v rámci svého speciálního vydání přidá čtenářům malý dárek v podobě kosmetického přípravku. Na začátku procesu se tyto dva rozdílné artikly – časopis a kosmetický přípravek – z výroby nebo od distributora naskladní do firmy zabývající se balením a kompletací zboží.

Zde se vhodným způsobem zboží zabalí. Mezi nejpoužívanější druhy balení výrobků patří:

Skinování – metoda balení podobná blistrům, kdy se ke kartonu nebo tvrzenému papíru přitaví výrobek, jehož svrchní čirý plastový obal kopíruje siluetu výrobku. Takto se balí například elektronika – sluchátka, kryty na mobily apod.

Zatavování – pomocí teplem smrštitelné fólie se zboží stáhne k sobě. Takto se balí například sady drogistického zboží.

Zavařován do sáčků – při této metodě balení se zboží zataví do polyethylenových nebo polypropylenových sáčků. Takto se balí například potraviny, zejména balené pečivo, ale i jiný sortiment.

Po vhodné metodě zabalení, v našem případě zatavení do smrštitelné fólie, se zboží ukládá do krabic a následně na palety. Takto zkompletované zboží pak stačí rozvést distributorům a obchodním řetězcům.

Rychlé a kvalitní kompletovací služby

V České republice se zakázkovým balením a kompletací zboží zabývá společnost Probal Kladno a.s., která poskytuje plný kompletovací servis. Součástí balení a kompletace zboží je také štítkování výrobků čárovými kódy, etiketami obsahující informaci složení, přibalení reklamních informací a mnoho dalších činností.

Zaměstnání handicapovaných v chráněné dílně

Společnost Probal Kladno a.s. zároveň zaměstnává handicapované osoby, které jsou na trhu práce hůře uplatnitelné. Společnost proto nese statut chráněné dílny.

Pro firemní klienty, kteří podle § 81 zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, nesplňují podmínku zaměstnání alespoň 4 % handicapovaných osob, představují chráněné dílny výhodu. Objednáním služeb v chráněné dílně totiž splní zákonné požadavky.

Hledáte-li způsoby, jak rychle a kvalitně zkompletovat vaše zboží, pak se obraťte na Probal Kladno a.s.

Může vás zajímat

Svařování je velkým tématem pro všechny majitele zámečnických firem. Jak na něj?

Hledáte profesionální zakázkové svařování kovů, CNC dělení plechů laserem a výrobu klempířských produktů? Inspirujte se.