Ulehčete si práci s českým užitkovým elektromobilem

Víceúčelový užitkový elektromobil SELVO S2.DCH, zdroj: www.selvo.cz

Hledáte malý užitkový vůz, který bez problémů vydrží osmihodinovou směnu a přitom neprodukuje žádné emise? Seznamte se s víceúčelovým užitkovým elektromobilem SELVO S2.DCH.

Elektromobilita není pouze záležitostí luxusní osobní dopravy. Její velký potenciál tkví v běžném pracovním nasazení. A to ať už se jedná o hromadnou dopravu, městský rozvoz zboží, poskytování komunálních služeb či pracovního využití na farmách, v golfových rezortech a v parcích. A právě v posledních zmíněných sektorech, tedy v komunálních službách i při správě parků, golfových hřišť, farem a rozsáhlých zahrad využijete kompaktní multifunkční nákladní elektromobil SELVO S2.DCH.

K přednostem užitkového elektromobilu patří ekologický a tichý provoz, prostorná korba s nosností 500 kg, více než osmihodinová výdrž baterie a především minimální provozní náklady.

Úsporný provoz s výdrží baterie přes 8 hodin

Ekologický, tichý a bezemisní provoz zajišťuje asynchronní rekuperační elektromotor s příkonem 5 kW. To se může zdát na první pohled málo. Elektromotor ale disponuje vysokým krouticím momentem až na úrovni 47 000 Nm. Díky tomu vůz snese vysoké zatížení a je schopný s nákladem bez problémů překonat svažitý terén, což u ostatních užitkových elektromobilů bývá problém.

Pro dlouhodobé pracovní vytížení je optimálním zdrojem energie příplatková LiFePO4 baterie (lithium-železo-fosfát) s výdrží přesahující 8 hodin a s životností od 3 000 do 5 000 nabíjecích cyklů. To odpovídá přibližně deseti letům každodenního provozu.

Prostorná korba s nosností 500 kg

Kromě dlouhé výdrže baterií užitkový elektromobil SELVO zaujme velikostí ložné plochy i volitelnou výbavou. Pro náklad je vyhrazena prostorná korba s velikostí 1 700 x 1 300 mm, na které bez problémů přepravíte dvě euro palety. Nosnost korby činí 500 kg. Za příplatek lze korbu vybavit automatickým šnekovým sklápěním. Pro přepravu štípaného dřeva, trávy, sena a dalších materiálů je možné korbu vybavit praktickým bočnicemi.

Komfort řidiči během práce zajišťuje prostorná a uzavřená kabina s výborným výhledem do všech stran. Za příplatek lze kabinu vybavit klimatizací a vytápěním.

Víceúčelový užitkový elektromobil SELVO S2.DCH, zdroj: www.selvo.cz

Vysoká variabilita využití

Pro zahradní a komunální užitková vozidla platí, že není důležitá největší velikost a nosnost korby. Hlavní roli zaujímá variabilita využití.  A tu komunální elektromobil SELVO zvládá na výbornou. Vedle přepravy nákladu lze před elektromobil připojit zametací kartáč. A místo korby lze umístit elektrický sypač posypových materiálů pro zimní údržbu silnic a chodníků.

Užitkový elektromobil z české výroby

Za výrobou víceúčelového užitkového automobilu stojí česká společnost BG Technik cs, a.s. společně s firmou VARI – Libice nad Cidlinou. Přičemž kvalitní elektrotechnické vybavení pochází z japonské automobilky Toyota Motor.

Na pořízení komunálního elektromobilu lze získat státní dotace i výhodnější pojištění, které sníží již tak nízké provozní náklady. Více informací zjistíte www.selvo.cz.

Víceúčelový užitkový elektromobil SELVO S2.DCH, zdroj: www.selvo.cz

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.