Trochu jiné skleníky: místo skla polykarbonát

zdroj. advancergreenhouse.com
zdroj. advancergreenhouse.com

Bez skleníku se neobejde jediný zahrádkář. Rostlinám se v něm daří lépe než na volném prostranství a navíc jsou  chráněny před nepřízní počasí. Díky vyšší teplotě a vhodnému mikroklimatu uvnitř skleníku rostliny mnohem rychleji rostou a plody ovoce a zeleniny dříve dozrávají. U plodin pěstovaných ve skleníku navíc můžete sklízet úrodu několikrát do roku.

Když se řekne skleník, určitě se nám již podle jména vybaví klasický skleník, který má stěny ze skla. Bohužel tento skleník je velmi náchylný na rozbití, které může způsobit krupobití, odlétnutý kamínkem od sekačky nebo špatně nakopnutý míč od dětí.

Skleníky se ale vyrábějí i z jiných materiálů. Jedním z nejpoužívanějších je polykarbonát. Jedná se o dvě stěny komůrkového plastu, které jsou spojeny svislými přepážkami, mezi kterými je vzduch. Pro lepší tepelnou izolaci skleníku se používají dvou až čtyřstěnné polykarbonátové desky.

Polykarbonátové desky disponují mnoha výhodami. Polykarbonát je oproti sklu velice lehký a ohebný. Z tohoto důvodu se s ním velmi dobře pracuje. Z polykarbonátu jdou vytvořit oblouky a zaoblení, které by ze skla nevyrobíme. Skleníky z polykarbonátu vynikají vysokou pevností a téměř naprostou odolností vůči rozbití. Krupobití, odlétající kamínky nebo odraz míče jim v žádném případě neuškodí.

Skleníky z polykarbonátu výborně propouští sluneční světlo. Propustnost se uvádí okolo 70-80%. Zároveň polykarbonát vyniká nízkou propustností škodlivého UV záření.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.