Střešní zahrady jsou hitem – mohou být zatravněné i ze sukulentů

Zelená střecha, zdroj: pixabay.com

Stále častěji využíváme služby zahradních architektů. U veřejné či firemní zeleně je to naprostý standard, ale pomalu si i soukromníci zadávají zahrady navrhovat a realizovat na klíč. Pokud plánujete střešní zahradu, mělo by to být samozřejmostí.

Na střešní zahrady, ale rovněž na projektování zahrad, sadové úpravy, realizaci zahradních jezírek a komplexní zahradnické práce se specializuje firma ARBOSERVIS. Kompletní přehled činností společnosti najdete na webových stránkách firmy www.arboservis.eu. Jednou ze specializací jsou právě střešní zahrady. Ty firma realizuje na jakékoliv typy staveb.

Vytáhněte zahradu do nebes

Přemýšlíte nad střešní zahradou? Ty jsou dnes velice populární a zelené střechy skutečně nabízí řadu výhod pro stavbu i pro životní prostředí. Tomu prospívají, protože vytváří zelenou plochu identickou s přírodními porosty. Obrovská pozitiva mají střešní zahrady pro majitele zahrady. Vytvoří prostor pro zahradu i pro ty, kdo jinak na ni nemají místo. Případně se množství zelené plochy rozšíří. Přímo v rámci domu vznikne relaxační zóna, která je na střeše o to více atraktivní.

Zahrady na střeše na mnoho způsobů

Střešní zahrady umí plnit mnoho rolí. Dovedou nabídnout zajímavý estetický prvek, třeba pouhým zatravněním či osázením sukulenty. Mohou však být i standardně využitelné jako okrasné zahrady. Nic však nebrání ani tomu, aby byly zahradami užitkovými a umožňovaly nám vypěstovat si bylinky do kuchyně, léčivky do domácí lékárničky, nebo různou zeleninu a drobné ovoce. Úprava zahrady tak vždy záleží na vkusu jejího majitele.

Vybudovat bezúdržbovou a funkční střešní zahradu vyžaduje hodně znalostí problematiky

Skutečně je jen málo dobrodruhů, kteří si k její realizaci nepřizvou kvalitního odborníka. Přitom správný návrh zahrady je klíčový. Pouze dobře navržená střešní zahrada plní svoji funkci, neohrožuje stavbu a není náročná na údržbu. Firma ARBOSERVIS zakládá střešní zahrady na administrativních budovách, bytových domech, ale i na rodinných domech, kde se stávají obvykle součástí unikátního architektonického řešení celé stavby.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.