Střešní příčníky Thule: Jaký vybrat pro vaše auto?

Střešní box Thule, zdroj: www.stresninosicepraha.cz

Dostat všechny potřebné věci do kufru auta je někdy nadlidský výkon – střešní příčníky Thule váš problém vyřeší. Nabídka střešních nosičů je obrovská – liší se ale možností upevnění na vozidlo – a ta je u každého typu vozidla jiná.

Příčníky nebo podélníky

Základní střešní nosiče – střešní příčníky Thule jsou určeny pro automobily, které nemají na střeše podélné nosiče – ližiny. Upevňují se do upevňovacích bodů, tedy otvorů, které umožňují jejich přichycení. Mohou mít podobu závitů na střeše, okapových žlábků nebo se připevňují pod rám dveří. Příčné nosiče se pak upevňují na ližiny pomocí stahovacího mechanismu – nejčastěji je můžeme vidět na automobilech s karoserií SUV nebo vozech kombi.

Když chcete na auto upevnit box

Střešní boxy jsou velmi oblíbené, protože do nich dáte snad všechno – od lyží a zavazadel po dětské kočárky nebo skříně při stěhování a další nezbytné věci, které se normálně do kufru auta prostě nemohou vejít. Střešní boxy jsou k dispozici v různých velikostech a na různě velká auta. K tomu, abyste na auto mohli upevnit box, potřebujete mít nejprve nainstalované podélníky – ať už na ližinách nebo ve střeše automobilu.

Střešní příčníky podle materiálu

Běžně viděnou klasikou jsou ocelové příčníky s hranatým profilem tyče. Jde o ekonomicky levnější variantu, ovšem mají menší aerodynamiku, a tak při vyšší rychlosti vozidla obvykle dost hlučí. Kvalitnější variantou, která už má aerodynamiku podstatně lepší, a tak vás za jízdy nepříjemný hluk nebude obtěžovat, jsou hliníkové příčníky. Navíc jsou tišší a auto méně brzdí. Některé mají opravdu minimální odpor vzduchu, a tak o nich nebudete skoro ani vědět. Dnešní moderní hliníkové příčníky jsou navíc vybaveny T – drážkou. Díky tomuto standardizovanému řešení lze do nich připnout jakékoliv příslušenství – nosiče kol, lyží nebo střešní boxy.

Se správnými střešními příčníky bude vaše auto dokonale vybavené a připravené na jakýkoliv náklad.

Může vás zajímat

4 chvíle, kdy může reflexní vesta zachránit život

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com Vzpomeňte si, kdy naposledy jste si za volantem stěžovali na chodce, …