Splňte dětem jejich přání. Postavte jim vlastní dětské hřiště

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Zabavit děti není zrovna nejlehčím úkolem. Běžné hry či běhání za míčem je po chvíli omrzí. Abyste děti naučili k samostatnému hraní, je nutné je správně motivovat. Nejlépe činností, která nebude stereotypní, a která v nich naopak podnítí představivost. Víme, jak na to. Dětem postavte multifunkční hřiště.

Každé dítě si přeji mít svůj domeček v korunách stromů. A když ne přímo v korunách, tak alespoň na vyvýšeném místě, které bude výhradně dětským územím, bez přístupu dospělých. A právě tento požadavek splňují dětská hřiště se zahradními domečky.

Možná se budete divit, ale právě možnost obývat svůj vlastní prostor v dětech rozvíjí fantazii, která jim umožňuje hrát si na vojáky, lupiče či oblíbené hrdiny. Tím lépe, pokud se v okolí zahradního domku nebo bunkru nachází nejrůznější překážky v podobě lezeckých sítí, žebříků nebo šplhacích lan, které děti rády zdolávají.

Co musí správné dětské hřiště mít

Základem správného hřiště jsou dětské domečky, nejlépe postavené na kůlech. Pro rychlé přemístění z domečku dolů na zem může vést dětmi oblíbená skluzavka.

Dětskému hřišti zároveň nesmí chybět prolézací část. Ať již v podobě žebříků, síťové či lezecké stěny a dalších překážek, na kterých se děti učí koordinovat svůj pohyb, posilují svaly a hlavně překonávají výzvy. Zapomínat nesmíme ani na oblíbenou atrakci, kterou jsou houpačky.

 Bezpečnost na prvním místě

Dětská hřiště musí být v první řadě bezpečná. Děti zde pobíhají a také padají. Pády však musí být bezpečné. Povrch dětských hřišť by proto měl být měkký. Vhodná je dřevní štěpka, písek nebo speciální pryžová podlaha.

Veškerá herní zařízení na hřišti musí být stabilní, čistá a bez ostrých hran nebo vyčnívajících hřebíků či třísek.

Kde pořídit kvalitní dětské hřiště?

Multifunkční hřiště pro děti může šikovný tatínek nebo dědeček postavit sám. Věřte ale, že vám to zabere tolik úsilí, času, shánění materiálů a řešení technických detailů, že toho po chvíli necháte.

Mnohem výhodnější je pořídit si již vyrobené dětské hřiště, které doma pouze smontujete. Českým výrobcem dětských hřišť, pískovišť, prolézaček, houpaček, zahradních domků a celé další řady příslušenství je Radek Herold z Kutné Hory. Celý sortiment výrobků pana Herolda naleznete na stránkách www.skluzavky.cz.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.