Slunečníky a jejich konstrukční typy

Zdroj: kokiskashop.cz
Zdroj: kokiskashop.cz

Rozhodli jste se, že si zakoupíte slunečník? Pokud je tomu skutečně tak, máte možnost na našem trhu vybírat z celé řady variant, které rozhodně nezklamou. Abyste měli výběr o něco jednodušší, přinášíme vám informace spojené s tím, z čeho vlastně můžete na našem trhu vybírat. Konkrétně vám tedy přinášíme popis jednotlivých typů, které mohou nejenom slunečníky v akci nabídnout. Při našem popisu se zaměříme hlavně na jejich konkrétní vzhled jako takový.

Začneme klasikou – slunečníky s kulatým provedením

Určitě je třeba začít možností, která je dnes tou nejběžnější. Jsou to slunečníky, které mají kulatý tvar. Jedná se tedy o provedení takové, které nabídne kulatou stínící plochu. Ta může být o různých průměrech, přičemž ty nejmenší jsou okolo tří metrů, zatímco ty největší mohou přesahovat velikost čtyřmetrovou. Samotná noha daného slunečníku je umístěna poměrně prakticky, a to ve středové části. Díky tomu lze toto řešení využít nejenom jako slunečník zahradní, třeba při relaxaci v příjemném slunečném dni. Stejně tak není problémem ani to, pokud ho využijete jako slunečník na pláž. Danou nohu totiž můžete celkem snadno zapíchnout třeba právě do písku na pláži.

Hledáte zajímavý tvar? Zkuste čtverec

Už dávno to není jenom kruh, jelikož zajímavější možností je určitě čtverec. A to z toho důvodu, že dokáže mnohem lépe zastínit právě pravoúhlý prostor, kterým může být třeba menší čtvercový stolek na naší zahradě. I zde platí, že samotné řešení může patřit mezi velké slunečníky, stejně jako ty malé.  Hlediska provedení se k této konkrétní konstrukční variantě váže to, že se jedná o zahradní slunečníky s boční nohou. Nejčastěji jde tedy o provedení, kdy je konstrukčně vyřešena nejprve samotná noha, s převisem, na který je následně zavěšena ona konkrétní stínící plocha. Díky tomu je tento typ slunečníku mnohem odolnější třeba ve větru, jelikož zde nehrozí jeho případné převrácení.

Existují také obdélníkové varianty

Kromě čtverce je to také obdélník, který je možné jednoduše zvolit. Ten může také nabídnout jednoduché zastínění hlavně pravoúhlých ploch, třeba už i velkých stolů. Jedná se o takové zahradní slunečníky, které mají nejčastěji samotnou nohu také ve svém středu, podobně jako je tomu u kulaté varianty. To umožní jejich umístění třeba i přímo do oblasti stolu, pokud je na to připraven dostatečně velkým vyvrtaným otvorem.

Nezapomínejte na podstavec

Jak u kulatého, tak i u obdélníkového řešení je určitě třeba zaměřit se také na nutnost mít k dispozici kvalitní podstavec. Právě ten může zajistit stabilitu celého slunečníku. Ten může být součástí balení, třeba ve chvíli, kdy si pořizujeme slunečníky v akci na Kokiskashop. Pokud součástí není, můžeme ho buď zapíchnout přímo do země, nebo pořídit podstavec externí. Nejčastěji jsou využívány tyto možnosti:

  • Plastový s možností naplnění vodou nebo pískem
  • Litinový s širší základnou
  • Kovový s těžkou kamennou deskou

Zajímavým řešením je půlkruhový slunečník

Poslední možností, jakou můžete jako případní zákazníci na našem trhu využít, je určitě takzvaný půlkruhový slunečník, který někdy bývá nazýván také jako varianta slunečníky na terasu. V tomto případě se jedná o možnost, který vychází z tradičního kulatého tvaru. Ten je však nejčastěji v půli zcela přerušen, díky čemuž vzniká právě onen půlkruhový tvar. Jeho využití je praktické a ideální především ve chvílích, kdy ho chceme umístit velmi blízko konkrétní zdi. Nejenom na naší terase, jelikož správné uplatnění najde také na našich balkonech. Díky tomu můžeme říci, že ani na balkonech se dnes slunečník neztratí. A není třeba se bát nevzhledných a špatně rozkládacích variant kruhových, jelikož v tomto směru právě ta, která je půlkruhová, nadchne nejvíce. Tím si buďte jisti.

 

Může vás zajímat

Dětská hřiště krok za krokem: Dopřejte dětem vlastní zábavu

Veřejná hřiště nejsou špatná, protože se na nich setká více dětí, jestli ale chcete mít caparty pod dozorem a nechcete hlídat, co objeví v písku za předměty, postavte jim království her sami.