Skladový kontejner najde uplatnění na zahradě u domu. K čemu se dá využívat?

Je-li součástí vašeho rodinného domu prostorná zahrada, určitě ji hodláte využívat také ke skladování nejrůznějších potřeb, které se nevejdou do garáže, komory a dalších místností. Nemusíte přitom hned stavět robustní kůlnu a klasický přístřešek ze dřeva. Stačí si pořídit speciální kontejner.

Skladovací kontejner využijete pro skladování dřeva, nářadí nebo zahradního náčiní. Foto: Kovobel

Klasické zahradní přístřešky versus skladové kontejnery

Výstavba zahradního přístřešku ze dřeva a cihel je časově a fyzicky náročná, nehledě na to, že vás může vyjít na spoustu peněz. Navíc tyto materiály postupem času a vlivem působení deště, větru a dalších klimatických jevů ztrácejí svoji vitalitu a je nutné přistupovat k opravám a rekonstrukcím. Když pak ještě zjistíte, že nemají potřebnou kapacitu k uložení všech předmětů, musíte je zvětšit, případně zbourat a stavět nové objekty. Z těchto a mnoha dalších důvodů se vyplatí uvažovat o daleko efektivnějším řešení. Může jím být skladový kontejner.

Možná si říkáte, že přeci skladový kontejner nemá na zahradě co dělat. Jenže opak je pravdou. Poslouží jako skvělý a jednoduchý zahradní přístřešek, do něhož uschováte i velké předměty. Po uzavření budou dokonale chráněné před nepřízní počasí. Skladové kontejnery z oceli vydrží takřka vše. Specializovaná firma, pro niž je výroba kontejnerů hlavním zdrojem činnosti, vám je doveze až na místo, nemusíte tak vůbec řešit nějakou zdlouhavou výstavbu.

Co vše se vejde do objemného kontejneru?

Prostorný skladový kontejner lze využít třeba pro úschovu a zabezpečení zahradní techniky. Dokonce může nahradit klasickou garáž, kdy do něj zajedete s motocyklem, případně s autem. Záleží jen na vás, jaké máte nároky a potřeby. Skladové kontejnery na zahradu se dají pořídit v mnoha rozměrech. Bezpečnost zajistí klasický zámek, případně je možné nainstalovat speciální bezpečnostní závoru.

Produkcí moderních skladovacích kontejnerů se zabývá společnost Kovobel. Nabízí varianty s ocelovými i dřevěnými podlahami. V případě potřeby lze rovněž provést střechu přístřešku s průsvitným pruhem. Samozřejmostí jsou pak regálové systémy, díky nimž bude skladování nejrůznějších potřeb snadnou a přehlednou záležitostí.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.