S vodou zacházejme opatrně. Se zavlažováním nám pomohou čerpadla

Čerpadlo do sudu Gardena, zdroj: Gardena

Hospodaření s vodou je v posledních letech čím dál větší problém. Tento problém se týká každého jednoho z nás. My ale říkáme, že vodou se dá šetřit, a přitom mít tu nejkrásnější zahradu v širém okolí. Jak? Vezměte si na pomoc vodní čerpadla, využívejte efektivně levnou dešťovou vodu nebo vodu ze studny a šetřete peníze.

Ponorná čerpadla – odčerpejte přebytečnou vodu odkudkoliv

Začněme od těch nejjednodušších. Ponorná čerpadla vám pomohou odčerpat vodu z míst, kde není potřeba nebo je dokonce nežádoucí a uplatnit ji později tam, kde se jí naopak nedostává. Dají se využít také k řešení kalamit typu únik vody z pračky nebo na zatopených místech po prudkém dešti. Existují ponorná čerpadla jak na vodu čistou, tak i na vodu znečištěnou. S dlouhým přívodním kabelem lze tyto čerpadla používat také ve větších hloubkách.

Zahradní čerpadla – zavlažujte vodou ze studně

Elektrická zahradní čerpadla jsou vhodná pro zavlažování, zvyšování tlaku nebo k přečerpávání či vyčerpávání vody z vodovodu, dešťové vody nebo třeba chlorované vody z bazénu. Běžně se využívají pro čerpání vody ze studně nebo ze sudu se současným připojením zavlažovačů či přímo zavlažovacího systému. Nabízí tak finančně výhodnou variantu distribuce vody po zahradě.

Domácí vodárny pro chytrou domácnost

Nejsofistikovanějšími systémy jsou domácí vodárny a domácí vodní automaty. Automaticky distribuují užitkovou vodu ze studně, dešťovou vodu ze zásobníku nebo cisterny do celé domácnosti a na zahradu. Vodu pak lze využít jak pro závlahu zahrady, tak i například ke splachování toalet nebo pro provoz pračky. To, že systém šetří zásoby vody je samozřejmost, nemusíte se ale bát ani plýtvání elektřinou. Oba typy čerpadel se samy vypínají a zapínají podle potřeby vody, a nejedou tak zbytečně naprázdno.

Vodní automat Gardena 4000/5E Comfort pro domácí použití

S domácími vodními automaty ušetříte peníze a přispějete k ochraně životního prostředí: používáním dešťové vody nebo vody ze studny k zavlažování zahrady, na splachování toalety nebo provoz automatické pračky v domácnosti. Integrovaná elektronika automaticky aktivuje tento vodní automat v případě potřeby a poté jej zase vypne.

Kompaktní GARDENA domácí vodní automat 4000/5E je vhodný jak pro mobilní, tak i stacionární použití – všude tam, kde je zapotřebí. Díky ergonomicky tvarovanému držadlu lze domácí vodní automat snadno přenášet. Rychlý, silný, tichý a bezproblémový provoz zajišťuje integrovaný řídící ventil pro rychlé sání. A další užitečnou funkcí je i moderní program pro nízký čerpaný objem vody. Pojistka chodu nasucho zabraňuje poškození čerpadla při nedostatku vody. Toto čerpadlo má také diagnostický systém chyb pomocí blikající LED kontrolky.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.