S úklidem sněhu si nedělejte starosti. Poradíme podle čeho vybírat sněhovou frézu

Sněhová fréza, zdroj: Husqvarna
Sněhová fréza, zdroj: Husqvarna

Martin na bílém koni letos přijel přesně na čas. Pohled na krásnou zasněženou scenérii, ale střídají starosti, jak si s nadcházejícími přívaly sněhu nejlépe a bez námahy poradit.  Můžete však být v klidu, pokud hrablo na sníh vyměníte za sněhovou frézu, nebo k zahradnímu rideru přidáte praktické zametací kartáče.  

Jak vybrat tu pravou sněhovou frézu?

Sněhové frézy značky Husqvarna si hravě poradí s úklidem sněhu z velkých i malých ploch a jsou připraveny na různé klimatické podmínky. Pro mírné zimy postačí jednostupňové modely doplněné pryžovou hranou na šneku, díky které se přizpůsobí každému povrchu a odstraní i nepříjemný namrzající film.

Výkonné dvoustupňové frézy doplněné poháněnými koly se poperou i s pravou sněhovou kalamitou. Dvoufázový mechanismus zajistí nahrnutí sněhu tzv. šnekem a následné vyhození pomocí oběžného kola s lopatkami výsypným žlabem. Tento typ sněhových fréz efektivně odklidí i těžký a uježděný sníh.

Mezi důležitá kritéria pro výběr sněhové techniky patří  velikost plochy, na které bude třeba odklízet sníh, obvyklé sněhové podmínky i to, jak často budete frézu používat. Výkonnou sněhovou frézu Husqvarna z řady ST300 oceníte při častém používání, velkých ploch a těžkého sněhu. Se sněhem na příjezdové cestě a kolem domu pomůže řada fréz ST200. Na první sněhový poprašek, občasné využití a chodníky se skvěle hodí kompaktnější sněhová fréza z řady ST100,“ doplňuje Tomáš Nevečeřal, produktový specialista značky Husqvarna.

Pohodlnou práci bez zbytečné námahy u sněhových fréz Husquvarna zaručí propracovaná ergonomie a lehká ovladatelnost. Aby s frézou bylo možné bezpečně pracovat i v zimním šeru přicházejícím v zimě už během pozdního odpoledne, je vybavena kvalitním LED reflektorem. Samozřejmostí je dnes již také nastavitelná a vyhřívaná rukojeť, aby u práce nebolela záda ani nezábly ruce.

Pravidelná údržba pro spolehlivý výkon

Tomáš Nevečeřal, zdroj: Husqvarna
Tomáš Nevečeřal, zdroj: Husqvarna

U strojů pracujících v nepříznivých a extrémních klimatických podmínkách je pro bezporuchovou funkčnost a dlouho životnost důležitá jejich kvalita a také správná údržba . Pokud stroj nepoužíváte celoročně je před uvedením stroje do provozu nutné vyměnit olej v motoru a provést jeho celkovou kontrolu. Bez toho riskujete poškození nebo dokonce zničení motoru.

Nezapomeňte také vylít starý benzín, protože provozní kapaliny ponechané ve stroji se časem znehodnocují. Produktový specialista Husqvarna Tomáš Nevečeřal dále upřesňuje, jaké části sněhových fréz je nutné zkontrolovat:Nezapomeňte se podívat na startovací šňůru, svíčky, všechny kabely a bovdeny, dotáhněte výfuk a klínový řemen. Promažte čepy a dotáhněte všechny šroubky a nafoukněte na správný tlak pneumatiky na kolech. Nejvíce namáhaná je především oblast bunkru a šneku, proto těmto částem věnujte zvýšenou pozornost.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.