Retenční nádrž ušetří rodinné finance. V době sucha je neocenitelným pomocníkem

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

V posledních letech jsme si ve střední Evropě museli zvyknout na to, že zejména v létě panují extrémně vysoké teploty s minimem srážek. To se nepříjemně odráží na nedostatku pitné vody, která tak logicky zdražuje. Leckde už dokonce během léta dochází k tomu, že obce stanovují maximální limity na spotřebu pitné vody na osobu. Pokud si chcete zajistit dostatek vody, je na čase přemýšlet o nějakém efektivním řešení. Dobrou volbu představuje nádrž na dešťovou vodu.

V současné době se k rodinnému domu asi nejvíce hodí plastová retenční nádrž. Jde o vysoce odolnou podzemní variantu nádrže, což oproti nadzemním modelům přináší jednu velkou výhodu. Voda, jež se v nádrži hromadí, zůstává kvalitní po mnohem delší dobu, neboť na ni nepůsobí sluneční paprsky, nedostávají se do ní nečistoty.

Proč investovat do nádrže na dešťovou vodu?

Samotná retenční nádrž je jednoduchým zařízením. Voda je do ní přiváděná ze střechy domu. Zatímco jinak by odtékala bez užitku do okolní půdy či kanalizace, díky retenční nádrži se dá dále využít. A to kupříkladu k zalévání plodin a trávníku na zahradě, případně i doma, pokud se pořídí dostatečně objemná retenční nádrž s pískovým filtrem, který zachytí nečistoty. Pak lze vodu použít také ke koupání, splachování toalety, případně rovněž pro praní oblečení v pračce. Nádrž je umístěna pod zemí, takže nepůsobí nijak rušivě na pozemku u rodinného domu.

Koupě a instalace retenční nádrže má nejen ekologický význam, ale šetří také rodinné finance. Zařízení totiž přispěje k výraznému snížení spotřeby pitné vody z centrální sítě, díky čemuž budete platit méně peněz dodavateli. Investice má poměrně rychlou návratnost, navíc se dá na pořízení retenční nádrže využít i státní dotační program Dešťovka.

Prodejce retenčních nádrží v ČR

Pro objednání nové retenční nádrže navštivte web společnosti Mravec plast www.mravecplast.cz. Firma nabízí nádrže o objemech od 1 do 20 m³. Kromě toho prodává ještě jímky, septiky, vodoměrné šachty, pískové filtry a další zařízení, jež se vám budou v domácnosti hodit.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.