Rekonstrukce střechy pomocí hydroizolace

Hydroizolace střechy, zdroj: EKISYS spol. s.r.o.
Hydroizolace střechy, zdroj: EKISYS spol. s.r.o.

Kritickým problémem starých střech je poškození střešní krytiny a vznik trhlin, kterými prosakuje voda. Jakmile pod krytinu zatéká, hrozí jak hniloba trámů, tak i prosakování vody do konstrukce budovy, stropu a vnějších stěn. Proto myslete na rekonstrukci střechy dříve, než bude pozdě.

 

 

Jak zamezit zatékání pod střešní krytinu?

Na začátku je důležitá pravidelná kontrola. Střechu minimálně jednou ročně zkontrolujte, jak z venku tak i zevnitř. Nejlépe tak zjistíte její stav. Pokud již pod střechu zatéká, je nutné najít místo poškození, kterých může být i více.

Poté přichází na řadu oprava. U šikmých střech se většinou jedná o částečnou nebo úplnou výměnu krytiny. Naopak u rovných střech se lokálně, například za pomocí lepenky opraví jedno místo. Toto řešení však je spíše pouze dočasné. Vyskytne-li se totiž ve střeše důsledkem její stáří vada, je jen otázkou času, kdy se vada objeví na jiném místě.

Abyste si ušetřili opakované opravy, je vhodné střechu rekonstruovat hned v počátcích zjištění prvotních problémů. Účinnou metodou opravy je izolace ploché střechy.

Čím izolovat rovné střechy?

Vhodným materiálem na izolace střech je hydroizolační fólie. Tato fólie je vyrobena z měkčeného PVC, disponuje vysokou odolností vůči průrazu a poškození, je UV stabilní a vlivem teplot nedochází k její deformaci.

Předností hydroizolační fólie je skutečnost, že může být instalována na jakýkoliv podklad. Od betonu, přes ocelové a dřevěné konstrukce až po běžné střešní lepenky.

Během rekonstrukce ploché střechy se hydroizolační fólie ukládá na syntetickou textilii, která znemožňuje tvorbu boulí a umožňuje odvětrávání vlhkosti. Výhodou jsou také chybějící překlady, do kterých často zatéká. Hydroizolační fólie se totiž spojuje tepelnými sváry. Tím dojde k vytvoření souvislého a nepřerušovaného povrchu.

Izolaci lze také například použít při zhotovení tzv. zelené střechy porostlé vegetací. Fólie je totiž vysoce odolná vůči přetržení a prorůstání kořenů.

 Práci svěřte odborníkům

Během instalace vodotěsné izolace je vyžadována zručnost a především zkušenosti. V opačném případě buď fólii zničíte, nebo izolaci provedete neodborně. Veškeré práce proto raději svěřte odborníkům. Realizací hydroizolací střech, stavebních základů nebo prováděním izolace proti radonu se zabývá jindřichohradecká firma EKISYS spol. s.r.o.

Mít dům pod bezvadnou střechou, do které nezatéká, je základ. S důkladnou izolací proto budete mít na dlouhá léta klid.

 

 

Může vás zajímat

Proč si vybrat interiérové dveře a plovoucí podlahy od firmy Dřevoškrt?

Stavba domu, stejně jako zařízení interiéru je časově i finančně náročná záležitost. Pokud chcete zařídit co nejlepší bydlení, oslovte odborníky od Dřevoškrt.