Půvabné dřevěné zahradní sochy řezbáře Sibery

Dřevěná socha krokodýla, autor: Radim Sibera, zdroj: Sibera-servis.cz

Každé umění přináší do našeho stereotypu radost, krásu, pohodu, tajemnost, uklidnění duše, romantiku … A to je jeden z důvodů, proč se někteří lidé po celý svůj život věnují umění.

Zaměříme se na mistry řezbáře, kteří vyřezávají unikátní dřevěné sochy motorovou pilou ve tvaru postav, zvířat, rostlin, andělů, působivé jsou i abstrakce, historické výjevy, v popředí zájmu je stále antika.  Přemýšlíte, co ještě na vaší zahradě chybí? Přece dřevěná socha!  Dovolujeme si vám touto cestou představit řezbáře Radima Siberu, jehož tvorba byla před léty prezentována na Primě v televizním pořadu Vychytávky Ládi Hrušky. Lásku k dřevu zdědil po svých předcích, kdy už jeho praděd pracoval se dřevem.   

Dřevěné sochy jsou ozdobou každého exteriéru a interiéru

Umělci dostanou nápad nebo je políbí Múza a obdivuhodným způsobem pod jejíma rukama se začnou budit k životu postavy z pohádkové říše.  Siberovy dřevěné zahradní sochy krášlí mnohé kouty v naší krásné domovině. Obdivujeme jezevčíka, kočky, ptáky, krokodýla nebo Budhu. A pokud někdo dává přednost praktickým věcem, není problém si u něho nechat vyrobit nábytek podle vašeho přání. Veškeré výtvory vzešlé z rukou umělce mají duši a je neuvěřitelné, že to vše dokázal motorovou pilou. 

Dřevěná socha, autor: Radim Sibera, zdroj: Sibera-servis.cz

Velikonoční sochy Moai mohou být i ve vaší zahradě

Zaujal vás tento článek a máte i vy o zahradní sochy řezbáře Sibery zájem?  Navštivte jeho webové stránky drevene-sochy.cz, kde naleznete kontakt. A pak si klidně u mistra objednejte i obří sochy z Velikonočního ostrova jak to učinil pan z Chrudimi, který napsal tuto recenzi: „Již od dětství mne naprosto fascinovaly sochy Moai a příběhy o nich. Jsem rád, že jsem se konečně stal hrdým vlastníkem jedné z nich. Moje zahrada má pro mne nyní až skoro posvátnou a hlavně klidnou atmosféru, kde se cítím opravdu dobře. Moc děkuji pane Sibero za výtečnou práci!“  

 

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.