Příprava na blížící se grilovací sezonu

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Trend zahradního grilování se u nás rozmáhá čím dál více. Už se většinou nespokojíme s klasickým ohništěm a špekáčky. Ne, že by na táboráku bylo něco špatného, bohužel nám poskytuje jen omezené využití a šťavnatý steak na něm prostě neuděláme.

Nezbytným nástrojem každého gourmeta a všech, kteří chtějí své hosty výborně pohostit, je kvalitní zahradní gril. Ten nám umožňuje přípravu spousty oblíbených grilovaných specialit. Od steaků, přes grilování mletého masa, klobás, zeleniny či desertů v podobě zapečené zmrzliny. Množství úprav a receptů existuje nepřeberné množství. Více se o nich můžete dočíst v naší rubrice recepty.

Možností na čem opékat a rožnit naše oblíbené pochoutky je více, a proto si je nyní představíme.

Víceúčelové venkovní krby

Zahradní krby jsou bezesporu dominantním prvkem teras a zahradních posezení. Jejich konstrukce a celková váha neumožňuje, bez předchozí demontáže, přesun krbu na jiné místo. Proto pečlivě zvažme, kde venkovní krb umístíme.

Pozitivem zahradních krbů je jejich bytelná konstrukce, dostatek odkládacího prostoru a také možnost umístění udící komory uvnitř komínu. Tato malá udírna je velice praktická. Při samotném opékání můžete v komínové udírně ohřívat klobásy a dodat jim lahodnou chuť zauzením nebo přímo udit vybrané lahůdky.

Velmi kvalitní krby za dobré ceny staví společnost Jiřího Věříše www.zahradnikrbyveris.cz. Tyto krby jsou vyrobeny z vápenopískových cihel, které regulují míru vlhkosti, čímž zajišťují dlouhou životnost a krásný vzhled. Navíc jsou krby sestavovány takzvanou suchou metodou bez použití malty a lepidel. Tento postup poskytuje větší celistvost a chemickou nezávadnost. Krby lepené maltou a chemickými lepidly totiž nesnesou vysoké teploty a mnohdy praskají.

Krby od Jřího Věříše jsou pravým opakem nekvalitních krbů, které jsou k dostání v zahradních hypermarketech. Poctivé zpracování, kvalita použitých materiálů, široká paleta dodávaného příslušenství a samotná funkčnost celého krbu, mluví za sebe.

Praktické zahradní grily

Vedle toho zahradní grily jsou oproti krbům lehce přemístitelné a poskytují alternativu, pokud, nemáte na zahradě dostatek místa pro krb nebo si grilování chcete užívat na různých místech.

Obsluha zahradních grilů je zcela intuitivní a nečiní žádné problémy. Zahradní grily Věříš, jsou konstruovány z ocelového plechu ošetřeným žáruvzdornou barvou, díky které váš gril nebude podléhat korozi. Grily jsou vybaveny praktickými poklopy nebo zavíracími dvířky opatřené nepostradatelnými teploměry. Díky znalostí teploty v grilovacím prostoru dosáhneme opravdových kulinářských zázraků.

Udírna pro správné gourmety

Patříte-li k milovníkům dobře vyuzených klobás, bůčku, žeber nebo sýrů? V tom případě by vám neměla chybět domácí udírna. Stejně jako při grilování je pravý požitek z přípravy jídla, jeho opékání a následné konzumaci, pak věřte, že při uzení se váš zážitek znásobí.

Jednak proces uzení není záležitostí několika minut, ale několika hodin, kterému předchází výběr toho správného dřeva, postupné přikládání do topeniště a hlídání vhodné teploty. To vše je doprovázeno lahodnou vůní a tajným ochutnáváním.

Nenechte se ochudit o tyto překrásné zážitky a připravte se na příchod grilovací sezony včas.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.