Před 30 lety poprvé vyjel zahradní rider od Husqvarny

Rider Husqvarna R 214T AWD, zdroj: Husqvarna

Husqvarna slaví 30 let zahradního rideru a při té příležitosti uvádí model R 214T AWD, vylepšenou verzi nejprodávanějšího modelu R 214TC. Největším vylepšením je pohon na všechna čtyři kola (AWD), který přináší zlepšenou trakci a pohyblivost za všech podmínek. Tato speciální verze pomůže zejména vlastníkům nemovitostí s členitými plochami zahrad a všem, kdo vyžadují snadné ovládání, vynikající manévrovatelnost a perfektní úpravu trávníku.

 

Na počátku stál vozík od dětského traktůrku

Studie zatáčení vozíku se postupně vyvinula v roce 1987 v univerzální patent nové zadní nápravy, která dala vzniknout první volantem řízené sekačce, tedy rideru. Během následujících pěti let se rider dočkal posilovače řízení a automatické převodovky a v roce 2005 i pohonu na všechna 4 kola. Pohon na všechny 4 kola, jinými slovy all wheel drive (AWD), znamenal velký posun kupředu, jelikož podstatně zvyšuje a zabezpečuje průchodnost na nerovném, vlhkém a kluzkém terénu a na svazích.

Benzin nahradily baterie

Husqvarna se o sedm let později představila s dalším revolučním vylepšením, a to s výměnou benzinové nádržky za akumulátor. Méně hluku a emisí, minimální údržba a startování pomocí stisku tlačítka se stalo hitem. Není se tedy čemu divit, že v roce 2014 přesáhly celkové prodeje zahradních riderů 500 000 prodaných kusů.

K výročí přichází na scénu nový model

Neustálý vývoj a inovace nyní vyústily v nejnovější zahradní traktůrek rider Husqvarna
R214T AWD. Může se pochlubit ovládacími pedály, skvělou trakcí, unikátním kloubovým řízením, snadno přístupnými ovládacími prvky, automatickým zapínáním vpředu zavešeného žacího ústrojí. A také např. efektivnější technologií sečení BioClip®, která rozseká trávu na menší kousky a umožňuje tak kvalitnější a rychlejší mulčování. Dvouválcový V-Twin motor poskytuje bezproblémové nastartování, je tišší a efektivnější.

 

Historické milníky zahradních riderů Husqvarna:

1987 – univerzální patent na ovládání řízení pomocí zadní nápravy
1990 – vzrůst popularity, rozšíření nabídky zahradních riderů
1992 – posilovač řízení, automatická převodovka – nový Rider Pro Flex
2005 – systém AWD (pohon na všechna čtyři kola)
2007 – vizuální proměna rideru, zvýšení ergonomie a nové režimy používání
2011 – nový, výkonější model 500, se kterým se Husqvarna dostává do komerční sféry
2012 – první zahradní rider na elektřinu
2014 – více jak 0,5 mil. prodaných riderů na světě
2017 – Husqvarna R 214T AWD

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.