Praktické textilní haly slouží jako sklady, stáje i jako hangár

Textilní hala - hangár, zdroj: www.haly-polak.cz
Textilní hala – hangár, zdroj: www.haly-polak.cz

Nízká nezaměstnanost a růst HDP okolo 3 % jsou vypovídajícími faktory, že se současné ekonomice daří. Firmy mají dostatek zakázek a rozšiřují výrobu. S rozšiřující výrobou ale vyvstávají otázky, kam umístit materiál a hotové výrobky. Ne každý podnikatel je totiž ochotný ihned investovat do stavby nových budov. Praktickým a finančně nenáročným řešením přitom jsou montované textilní haly.

Co jsou to montované haly?

Potřebujete zřídit sklad, ale nevíte, zda v budoucnu novou budovu plně využijete? Zdržuje vás vyhotovení projektové dokumentace a vyřízení stavebních povolení? Potřebujete halu v krátkém čase?

Pro všechny tyto případy jsou ideálním řešením montované textilní haly. Základ textilních hal tvoří rozebíratelná ocelová konstrukce, na kterou se umístí speciální textilní opláštění od německého výrobce HEYTEX. Minimální životnost textilního opláštění je 10 let.

Výhody textilních hal

Předností montovaných hal je rychlé postavení v řádech týdnů a snadná demontáž v případě nutnosti uvolnění pozemku nebo přesunu haly na jiné místo. Montované skladovací haly nepotřebují vybudování základů – mohou být postaveny na tvrdém a stabilním podloží. Zároveň není nutné ani stavební povolení. Stačí pouze ohlášení na stavebním úřadě.

V neposlední řadě je klíčovým faktorem pořizovací cena, která dosahuje pouze zlomku ceny zděných budov. Obávat se nemusíte ani o životnost. Textilní hala vydrží dlouhá léta a výborně odolává nepříznivým klimatickým podmínkám.

 Víceúčelové použití: sklad, stáj nebo hangár

Samotnou předností je široké spektrum využití. Textilní halu lze využít pro skladování hutního i stavebního materiálu a zemědělských krmiv, jako krytá sportoviště nebo jako ustájení pro dobytek či jako koňskou jízdárnu. Montované haly zároveň slouží jako letecké hangáry. Pro opravy vrtulníků je používá například české armáda v Afghánistánu.

Široká možnost individualizace

Možnost širokého využití doprovází bohatá individualizace. Textilní halu lze vybavit osvětlením, klimatizací, řízeným odvětráváním nebo i stíněném za pomocí lamelových žaluzií. Samozřejmostí je instalace různě širokých vrat a výběr z mnoha barevných provedení plachet, na které lze aplikovat velkoformátový tisk.

Textilní montované haly vyrábí na zakázku česká firma POLAK CZ s.r.o.

Může vás zajímat

Proč si vybrat interiérové dveře a plovoucí podlahy od firmy Dřevoškrt?

Stavba domu, stejně jako zařízení interiéru je časově i finančně náročná záležitost. Pokud chcete zařídit co nejlepší bydlení, oslovte odborníky od Dřevoškrt.