Praktická úschova zahradního nářadí

Foto: Simona Podobová
Foto: Simona Podobová

Při práci na zahradě potřebujeme mnoho různého náčiní, jako jsou hrábě, motyky nebo nůžky na živý plot. Jenže toto náčiní je třeba někam uklidit, ale také ochránit před krádeží. Dnes se již nepostačí opřít hrábě do kouta zahrady.

Určitě to znáte. Péče o zahraduje vyžaduje nejrůznější činnosti. Například brambory musíme zasadit, okopat, očistit od plevelu, pro změnu vykopat a nakonec i sníst. Jenže právě při těchto aktivitách nastávají mnohdy rozepře, kdo se jich ujme. Najít po celé zahradě tu správnou motyčku, rýč, hrábě či lopatku je často velký kumšt. Nehledě na to, že nejeden z nás se jistě přistihl při tom, že po okopání brambor hodí motyku zrovna tam, kde je místo, a ta v trávě leží ladem do dalšího použití. Nebo do té doby než o ni zakopneme.

Zahradní domky na nářadí

Proč ale mít po zahradě neustále poházené náčiní, když je to tak jednoduché. Pořiďte si zahradní domek, kam veškeré nářadí uschováte. A že je nabídka opravdu široká, se můžete přesvědčit sami nejen v kamenných obchodech, ale i na internetu v e-shopech.

Vybrat si můžeme z menších zahradních domků, kam uschováme nezbytné nářadí pro chod zahrady, v podobě kýblů, lopatky či konve. Do větších zahradních domečků bez problémů umístíme také kolečko nebo sekačka na trávu.

Vsaďte tedy i vy na elegantní řešení v podobě zahradního domku na nářadí a veškeré poházené motyčky budou již minulostí. Pak už stačí jen počkat na pěkné počasí a užívat si letních měsíců s rodinou a přáteli na čerstvém vzduchu. K dokonalosti vám poté bude chybět pouze nějaké to dobré jídlo a pití.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.