Pracovní obuv Panda – poskytněte svým nohám ten nejvyšší komfort

Kotníková obuv Panda Ergon Alfa, zdroj: www.tomiscz.cz
Kotníková obuv Panda Ergon Alfa, zdroj: www.tomiscz.cz

Vedle ochranných brýlí či rukavic se pracovní obuv řadí mezi jedny z nejdůležitějších pracovních pomůcek, která však bývá často opomíjena. U velkého množství profesí jsou nohy celý den zatěžovány, a tak je výběr kvalitní pracovní obuvi takřka nezbytný a zároveň dokáže zpříjemnit a zefektivnit pobyt v práci.

Pohodlnost a účelovost jakožto hlavní kritéria

Jiné nároky na pracovní obuv bude mít zdravotní sestra a jiné zase dřevorubec. Před výběrem vhodné pracovní obuvi byste si tak měli ujasnit, co přesně od obuvi očekáváte a před čím vás má pracovní obuv chránit. Výběr zde totiž není o nic méně důležitý než u jakýchkoliv jiných pracovních nebo ochranných pomůcek.

Mezi kritéria při výběru by se však rozhodně neměla řadit (příliš) nízká cena. Levná, respektive méně kvalitní pracovní obuv totiž nikdy nebude splňovat vysoké nároky, které má pracovní obuv určená přímo pro vaši profesi, a nedokáže vás tak ochránit před případným zraněním (jelikož na to jednoduše není konstruována). Investovat do opravdu kvalitní obuvi se pak vyplatí především v případech, že profese vyžaduje, abyste byli na nohou celý den. V tomto případě dokáže kvalitní pracovní obuv zmírnit vysokou zátěž, jež je kladena jak na chodidla, tak i na nohy, a zpříjemnit vám tak celý pracovní den.

Výběr správné velikosti je stejně důležitý jako výběr kvalitní obuvi

Pokud si vyberete kvalitní pracovní obuv, avšak ve špatné, nepasující velikosti, tak si pracovní den rozhodně nezpříjemníte a svým nohám naopak přidáte další zátěž. Bota by především neměla tlačit, tak abyste ji při práci nevnímali (nehledě na to, že příliš malá obuv nemusí být úplně zdravá pro vaši nohu). U kotníčkové, zimní a vyšší pracovní obuvi pak doporučujeme zvolit obuv raději o půl až číslo větší než je vaše běžná velikost. Tímto docílíte lepšího udržování tepla v botě a zároveň se vám s botou bude o mnoho lépe manipulovat.

Přednosti pracovní obuvi Panda

PANDA Sport je italský výrobce pracovní obuvi, jež splňuje ty nejvyšší možné nároky, které by na pracovní obuv mohl zákazník klást. To se týká nejen splňování norem pro bezpečnost práce, ale také míry komfortu a kvality zpracování a materiálů. Pracovní obuv Panda ochrání nohu proti vodě, chladu, kontaktnímu teplu a boty od tohoto výrobce se navíc vyznačují i ochranou vůči poškození a proříznutí. Bezpečnost práce pak zvyšuje i reflexní označení bot. Tato pracovní obuv je vyráběna ve dvou provedeních – s ocelovou tužinkou (označení „S“) a bez ní (označení „O“).

Modely pracovní obuvi Panda

Pracovní obuv Panda je vyráběna ve čtyřech různých variantách:

  • polobotky
  • kotníková obuv
  • sandálová obuv
  • vysoká obuv

Pracovní polobotky Panda STRONG STRADA S1 SRC

STRONG STRADA S1 SRC jsou pracovní polobotky vybavené ocelovou tužinkou, protiskluzovou a zároveň antistatickou podrážkou, která je odolná proti pohonným hmotám. O pohodlí se stará pata bot absorbující energii a zároveň prodyšná kůže těchto polobotek, ze které je vyrobena jejich svrchní část.

Polobotka Strong, zdroj: www.tomiscz.cz
Polobotka Strong, zdroj: www.tomiscz.cz

Kotníková obuv Panda ERGON ALFA S1 SRC

ERGON ALFA S1 SRC jsou kotníkové bezpečnostní boty. Jejich podrážka je nejen protiskluzová, nýbrž také antistatická a je rezistentní vůči pohonným hmotám. Pata této obuvi absorbuje energii a svršek je pak vyroben z prodyšné kůže.

Kotníková obuv Panda Ergon Alfa, zdroj: www.tomiscz.cz
Kotníková obuv Panda Ergon Alfa, zdroj: www.tomiscz.cz

Pracovní sandálová obuv Panda ERGON GAMMA S1 SRC

ERGON GAMMA S1 SRC jsou pracovní sandály, které jsou vybaveny ocelovou tužinkou a mají antistatickou a protiskluzovou PU/PU podrážku. Tato je odolná vůči pohonným hmotám. Pata těchto pracovních sandálů dokáže absorbovat energii a jejich svrchní část je vyrobena z prodyšné kůže.

Pracovní sandálová obuv Panda Rgon Gamma, zdroj: www.tomiscz.cz
Pracovní sandálová obuv Panda Rgon Gamma, zdroj: www.tomiscz.cz

Vysoká pracovní obuv Panda EXTREME BURAN HIGH ANKLE S3

EXTREME BURAN HIGH ANKLE S3 je vysoká pracovní obuv. Její PU/PTU podrážka je protiskluzová, antistatická, odolná vůči pohonným hmotám a olejům a patová část zároveň absorbuje energii. Tato obuv je vybavena nekovovou stélkou, jež je odolná vůči propíchnutí, a nekovovou tužinkou. Svrchní část této obuvi je vyrobena z lícové kůže té nejvyšší kvality, čímž je zajištěna odolnost boty vůči vodě. Mezi další bezpečnostní prvky patří především reflexní (takzvané „carbon“) prvky.

Vysoká obuv Pande Extreme Buran, zdroj: www.tomiscz.cz
Vysoká obuv Pande Extreme Buran, zdroj: www.tomiscz.cz

Může vás zajímat

Proč si vybrat interiérové dveře a plovoucí podlahy od firmy Dřevoškrt?

Stavba domu, stejně jako zařízení interiéru je časově i finančně náročná záležitost. Pokud chcete zařídit co nejlepší bydlení, oslovte odborníky od Dřevoškrt.