Plánujete zahradní slavnost? Nezapomeňte vybrat kvalitní párty stan!

Zdroj: T-zbozi.cz
Zdroj: T-zbozi.cz

Za okny je sice ještě stále zima, ovšem leden je ten pravý čas na přípravu velkých oslav, akcí a svateb. Pokud i vás v tomto roce čekají například nějaké ty kulatiny a víte, že budou v podobě zahradní slavnosti, potom nezapomeňte na praktický párty stan.

Počasí je v České republice bohužel mnohdy nevyzpytatelné, a tak z vaší do detailu naplánované oslavy na zahradě může hodně rychle sejít. Jednoduchým a zároveň velmi elegantním řešením však jsou párty stany. Jenže není stan jako stan, a tak vám dnes dáme pár tipů, rad a inspirací, jak a kde zvolit ten nejlepší.

Klasický versus nůžkový párty stan

Zdroj: Nabytek-dnes.cz
Zdroj: Nabytek-dnes.cz

Pokud vybíráte párty stan, pak jste se jistě setkali nebo brzy setkáte s pojmem klasický a nůžkový stan. Klasický stan velice jednoduše rozložíte a složíte. Tak samo ho i snadno přenesete z jednoho kouta zahrady do druhého. Konstrukce klasických stanů je ze slabých tyček, které však nejsou odolné proti silným větrům. V takových případech je vhodné stan raději hned schovat. Pokud však patříte k těm rodinám, co se rádi scházejí a na zahradách konají menší neplánované akce, pak tento typ stanu jistě oceníte.

Nůžkový párty stan na rozdíl od klasického je vybaven kvalitnější konstrukcí, která vydrží i horší počasí. Rozložení a složení stanu není tak rychlé jako u klasického, ovšem ani v tomto případě netrvá nikterak dlouho. Nůžkové stany pro svou výdrž tak můžete bez problémů využít také na veřejných oslavách a akcích, jako jsou nejrůznější firemní, sportovní nebo kulturní sešlosti.

Zdroj: Nabytek-dnes.cz
Zdroj: Nabytek-dnes.cz

Na kvalitě a počtu plachet záleží

Při výběru párty stanu je důležité se také zaměřit na kvalitu plachty. Vyberete-li stan za pár korun, poté je nutno počítat s tím, že stan vás ochrání především proti slunci. Tyto plachty většinou poznáte tím, že použitá tkanina je s nízkou gramáží. Při výběru se tak můžete setkat například se „100 g na m2“, což je stan ideální do hezkého počasí. Pokud však chcete párty stan, který vydrží i případné deště, pak se poohlédněte po stanech, které mají tkaninu 250 až 300 g m2.

Nutno podotknout, že vybíráte-li stan na zahradní oslavy, poté zvažte i kolik a jaké boční stěny se vám budou hodit. Nůžkové párty stany se vyrábí v nejrůznějších velikostech a je jen na vás, zda budete chtít nůžkový stan 3×6 m a otevřený ho z předních dvou či z jedné boční strany. Ke stanům naštěstí můžete snadno přikoupit boční stěny, takže pokud byste zjistili, že vám nějaká chybí nebo se snad poničila, nemusíte se hned poohlížet po celé nové konstrukci.

Zdroj: T-zbozi.cz
Zdroj: T-zbozi.cz
Tip!

Širokou nabídku klasických i nůžkových párty stanů najdete například v internetovém obchodě T-zboží.cz. Všechny párty stany mají skladem, a tak při objednávce ještě dnes máte svůj stan doma do dvou dnů. Navíc u nich najdete kvalitu za dobrou cenu, stany nejrůznějších barev a dostatek náhradních dílů pro případ, že by se oslava trochu více rozjela.

 

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.