Rychlé recepty
Domů / Zahrada / Pěstování citrusů

Pěstování citrusů

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Už jste úspěšně pěstovali kaktusy, sukulenty i orchideje? Možná byste chtěli vyzkoušet něco nevšedního. Co takhle pěstování citrusů? V našem novém mini seriálu o citrusech vám je postupně představíme.

Citrusovníky mají pěkně zelené, lesklé listy, příjemně voňavé květy a při dobré péči také jedlé plody. To dělá z citrusů jedny z nejoblíbenějších pokojových rostlin. Obvykle se jim dobře daří ve sklenících, ale není problém je pěstovat také v bytě.

Citroník

Citrus Limon neboli citroník je nejsnadněji pěstovaným kaktusem. Kvete čtyřikrát ročně, plody dozrávají 7 – 8 měsíců. Na stromečku vydrží v dobré kvalitě několik týdnů, proto je můžeme sklízet de facto celý rok.

Citroník je ze všech citrusů nejméně náročný na světlo. Dobře se mu daří v polostínu. Vhodná teplota pro kvetení a dozrávaní plodů je v rozmezí 14 – 16 oC. Pro růst plodů je zapotřebí teplota 20 – 25 oC. Na zimu umísťujeme citroník do chladné místnostní s teplotou nad bodem mrazu. Vhodné rozmezí je od 0 – 12 oC.

Ve vegetačním období citroník zaléváme vlažnou vodou s přídavkem hnojiva pro citrusy.

Řez citroníku provádíme koncem zimy, protože všechny odrůdy příliš dobře řezy nesnáší. Citroník poměrně lehce rozmnožíme zakořeněním řízků.

Zajímavostí je, že odrůda citronovníku obrovského má plody o hmotnosti až 1 kg.

Může vás zajímat

Betonové jímky řeší problémy s odpadními vodami i zachytávání dešťové vody

Jak efektivně zachytávat dešťovou vodu? Do čeho svádět odpadní vody? Podívejte se, jaké možnosti nabízí kvalitní betonové jímky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..