Okrasné skvosty záhonů

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Představíme vám rostliny, které do vašich zahrad vnesou zcela jinou, barevnou atmosféru. Některé druhy sice potřebují větší péči a ochranu proti tuhému mrazu, ale ve většině případů však tyto rostliny postačí přikrýt chvojím nebo jutovinou.

Rákosník japonský (Hakonechloa macra)

Rákosník japonský je nízká, elegantní obloukovitá tráva, která pomalu roste. K dostání jsou odrůdy se zlatavými a do červena zbarvenými listy. Na podzim kvete krásnými růžovými květy, které postupně tmavnou. Péče o rákosník japonský není nikterak složitá, hodí se pro začínající zahrádkáře.

Lenovník novozélandský (Phormium tenax)

Lenovník vytváří střapatý trs mečovitých listů několika barev, převážně zelené, bordó, žluté, či růžovo-zelené. Pěstuje se v nádobách a v zimě vyžaduje uklidit mimo mráz. Od března do května můžeme rostliny množit dělením trsů.

Slizoplod tenkolistý (Pittosporum tenuifolium)

Slizoplod má velmi pěkné listy rozmanitého zeleno-bílého zbarvení. Některé odrůdy dorůstají až do několika metrů. V teplých oblastech se ze Slizoplodu vsazují živé ploty. Ovšem u nás jej zima může zcela zničit, proto jej raději pěstujte v nádobách, které před silnými mrazy uschováte.

Fotergila větší (Fothergilla major)

Fotergila je atraktivním keřem, který dosahuje výšky až okolo dvou metrů. Na podzim se vybarvuje do krásných oranžovo-červených barev. Na jaře Fotergila zaujme nádhernou vůní svého květenství. Před zimou a mrazem ji opět musíme chránit. Tato rostlina se pro svou citlivost a náročnost hodí spíše pro zkušenější zahrádkáře.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.