Rychlé recepty
Domů / Zahrada / Okrasné skvosty záhonů

Okrasné skvosty záhonů

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Představíme vám rostliny, které do vašich zahrad vnesou zcela jinou, barevnou atmosféru. Některé druhy sice potřebují větší péči a ochranu proti tuhému mrazu, ale ve většině případů však tyto rostliny postačí přikrýt chvojím nebo jutovinou.

Rákosník japonský (Hakonechloa macra)

Rákosník japonský je nízká, elegantní obloukovitá tráva, která pomalu roste. K dostání jsou odrůdy se zlatavými a do červena zbarvenými listy. Na podzim kvete krásnými růžovými květy, které postupně tmavnou. Péče o rákosník japonský není nikterak složitá, hodí se pro začínající zahrádkáře.

Lenovník novozélandský (Phormium tenax)

Lenovník vytváří střapatý trs mečovitých listů několika barev, převážně zelené, bordó, žluté, či růžovo-zelené. Pěstuje se v nádobách a v zimě vyžaduje uklidit mimo mráz. Od března do května můžeme rostliny množit dělením trsů.

Slizoplod tenkolistý (Pittosporum tenuifolium)

Slizoplod má velmi pěkné listy rozmanitého zeleno-bílého zbarvení. Některé odrůdy dorůstají až do několika metrů. V teplých oblastech se ze Slizoplodu vsazují živé ploty. Ovšem u nás jej zima může zcela zničit, proto jej raději pěstujte v nádobách, které před silnými mrazy uschováte.

Fotergila větší (Fothergilla major)

Fotergila je atraktivním keřem, který dosahuje výšky až okolo dvou metrů. Na podzim se vybarvuje do krásných oranžovo-červených barev. Na jaře Fotergila zaujme nádhernou vůní svého květenství. Před zimou a mrazem ji opět musíme chránit. Tato rostlina se pro svou citlivost a náročnost hodí spíše pro zkušenější zahrádkáře.

Může vás zajímat

Betonové jímky řeší problémy s odpadními vodami i zachytávání dešťové vody

Jak efektivně zachytávat dešťovou vodu? Do čeho svádět odpadní vody? Podívejte se, jaké možnosti nabízí kvalitní betonové jímky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..