Nepodceňujte pracovní ochranný oděv

Zdroj: upload.wikimedia.org
Zdroj: upload.wikimedia.org

Trend dnešní doby udává, aby výrobní společnosti dbaly na zdraví svých pracovníků a bezpečnost na pracovišti. Je to také jeden z požadavků na certifikát ISO 9002 zaměřující se na kvalitu výroby služeb a efektivní fungování firmy.

Za tímto účelem jsou pověřování pracovníci, kteří mají ve firmě na starost problematiku BOZP – bezpečnost a ochrana zdraví při práci. Ti mají na starost jak dohled nad bezpečnostními postupy, ale také vybavení pracovníků ochrannými pomůckami, které jsou při výkonu jejich práce nezbytné.

Ochrana zdraví pracovníků je pro mnoho společností na prvním místě a při jejím nákupu může taky chytře ušetřit. Společnost Elstrote zabývající se výrobou a prodejem ochranných oděvů a pomůcek díky své chráněné dílně poskytuje náhradní plnění na veškerý svůj sortiment.

Pracovní oděvy

Společnosti vydávají také obsáhlé manuály, kde je popsáno, jak má být pracovník řádně ustrojen při vstupu na pracoviště. A tak se můžeme setkat, že při vstupu do hutního provozu musí být zaměstnanec oblečen v montérkové soupravě s reflexními prvky, na nohách musí mít pevnou a uzavřenou obuv, na hlavě helmu s ochrannými brýlemi a špunty do uší pro případ vstupu do hlučného prostředí.

Tyto opatření nejsou zbytečné. Mnoha úrazům lze předejít pozorností a hlavně důsledností právě v užívání ochranných pomůcek.

Možná, že i vy zrovna sháníte kvalitní pracovní oděvy za dobré ceny. Na jejich stránkách Elstrote.sk naleznete širokou paletu montérkových souprav, pracovních rukavic, ochranných brýlí až po nepřeberné množství pracovní obuvi.

Úsměvné, ale praktické bezpečnostní opatření

I když nejste zaměstnáni ve výrobě a jste například administrativní nebo zdravotní pracovníci, tak i na vás mohou myslet vnitřní bezpečnostní směrnice.

Osobně jsem se v jedné nadnárodní společnosti setkal s nařízením, kdy se zaměstnanci při chůzi ze schodů museli držet zábradlí. Možná s něčím podobným jste se setkali i vy.

Při zmíněné zdravotnické práci oceníme pohodlnou, hygienickou a hlavně ortopedickou obuv.  Takovou certifikovanou obuv rovněž nabízí společnost Elstrote.

Může vás zajímat

Proč si vybrat interiérové dveře a plovoucí podlahy od firmy Dřevoškrt?

Stavba domu, stejně jako zařízení interiéru je časově i finančně náročná záležitost. Pokud chcete zařídit co nejlepší bydlení, oslovte odborníky od Dřevoškrt.