Multifunkční kultivátor ulehčí zahradní práce

zdroj: www.anticor.cz
zdroj: www.anticor.cz

Většina z nás již má zahrádku připravenou na příchod zimy a nastává nám zimní odpočinek, kdy mnohdy hledáme nové informace, jak si na ja jaře zahrádku vylepšit. Dneska si proto představíme univerzální zahradní kypřič Mantis.

 

Zahradní robot disponuje hned několika praktickými funkcemi. Primárním úkolem zahradního robota je praktický kultivátor. Tento zahradní kypřič lehce provzdušní půdu. Výjimečnost zahradního robota tkví v jeho specifických hvězdicových nožích, u kterých je každý břit různorodě zahnutý. Tento nůž tak umožní kvalitní prokypření půdy až do hloubky 25 cm. Snadnou záměnou nože v protisměru otáčení docílíme záběru hlubokého přibližně 5 – 8 cm pro odstranění plevelu. K orbě lze využít přídavnou radlici.

Kultivátor pohání čtyřdobý benzinový motor. Celý systém váží jen mírně přes 9 Kg. Obsluhovat kypřič tak není fyzicky náročné. Kultivátor disponuje skládacími vidlemi, díky nimž lze kypřič snadno a pohodlně přepravovat.

Dalšími výhodami zahradního robota je jeho multifunkčnost. Specifický kypřící kotouč se zahnutými zuby lze snadno vyměnit za čtyři rovné kotoučové nože, které slouží k provzdušnění trávníku. Tyto nože proříznou trávník do hloubky 4 až 5 centimetrů, čímž travní val provzdušní a umožní lepší prostupnost živin.

Po tomto prořezání trávníku umístíme na zahradního robota speciální hrabivý kotouč, který z trávníku důkladně vyčeše staré trsy trávy. Toto ošetřování se doporučuje aspoň dvakrát do roka.

Aby toho nebylo málo, zahradní robot také umí snadno oříznout trávník například u přerůstání chodníku a podobně. Zároveň může také sloužit jako vhodný pomocník při odstranění plevele ve spárách zámkové dlažby. Zahradní kypřič je vskutku multifunkčním přístrojem. Místo kypřiče, lze také na hnací jednotku umístit nůžky na živý plot. Tento robot tak nahradí hned několik zahradní strojů.

Abychom to shrnuli. S jedním zahradním robotem můžete kypřit půdu, provzdušňovat, vyhrabávat a ořezávat trávník, a stejně dobře čistit spáry od plevele. 

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.