Motorové pily Stihl, výkonné pily pro každou příležitost

Vybíráte motorovou pilu pro práci v lese, nebo na zahradě? Hledáte výkonný stroj pro časté využití? Nebo preferujete tichou a flexibilní pilu pro příležitostnou práci? Poradíme vám v základní orientaci.

Zdroj: Pixabay.com

Motorové pily se dělí do několika kategorií, které nepoučenému laikovi mohou při výběru správného modelu způsobit několik bezesných nocí. V základním dělení rozlišujeme motorové pily podle druhu pohonu na benzinové, elektrické a akumulátorové.

Praktické elektrické řetězové pily

Možná se budete divit, ale právě elektrická pila na dřevo položila základy moderního zpracování dřeva. První elektrická řetězová pila byla navržena a sestrojena v roce 1926 Andreasem Stihlem, zakladatelem celosvětově největšího výrobce motorových pil společnosti STIHL. V té době elektrická pila Stihl vážila 64 kg a pracovat s ní museli minimálně dva muži. Od té doby uběhlo mnoho let vývoje a motorové pily Stihl se staly synonymem pro výkonné nástroje navržené pro náročnou práci.

Současné elektrické pily jsou na hony vzdálené od svého předchůdce. Pily jsou lehké, tiché a snadno s nimi zvládnete prořez větví okolo domu i krácení kulatin v blízkosti elektrické přípojky. Na výběr se nabízí jak hobby varianty pro nenáročnou práci, tak i výkonné poloprofesionální modely.

Tiché a flexibilní akumulátorové pily

Pokud se vám nechce neustále hlídat elektrický kabel, nebo nemáte v blízkosti elektrickou přípojku, zvolte akumulátorové pily. Jejich pohon zajišťují vysokokapacitní Li-Ion baterie, se kterými zvládnete na jedno nabití pracovat desítky minut. Přednostmi akumulátorových pil jsou vysoká variabilita a snadné okamžité použití. Neřešíte totiž benzin, nebo elektrickou přípojku. Stačí mít nabitý akumulátor a dát se do práce. Zároveň se nemusíte obávat nedostatku výkonu. Akumulátorové pily Stihl nejvyšší řady jsou výkonově srovnatelné s benzinovými pilami.

Výkonné benzinové pily

Poslední a také nejrozšířenější kategorii zaujímají benzinové motorové pily, které vynikají vysokým výkonem a výbornou pracovní výdrží. Pro zahrádkářské potřeby se nabízí lehké hobby benzinové pily. Jejich protipólem jsou profesionální benzinové pily, které jsou navrženy pro náročnou každodenní práci dřevorubců a lesníků. Přesně mezi oběma kategoriemi jsou farmářské pily, jež oceníte při pravidelné práci na rozlehlé zahradě, v sadech a v zemědělství. Farmářské pily totiž vynikají svou univerzálností. Jsou vhodné k prořezávání, kácení a odvětvování stromů i k řezání palivového dříví. 

Prohlédněte si modely motorových pil Stihl

Široký sortiment motorových pil Stihl, křovinořezů, travních sekaček a zahradní techniky poskytuje obchod Průcha motorové nářadí. Navštivte prodej, servis a půjčovnu motorových pil a zahradní techniky na www.prucha-motorovenaradi.cz.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.