Moje zkušenost s koupě vozu v AAA AUTO

Říká se, že koupě nového automobilu je nejhorší investicí. Už jen při vyjetí z autosalonu nový vůz ztrácí 25 % hodnoty, která je nenávratně pryč. Po několika letech užívání se hodnota sníží na polovinu a při prodeji tak přicházíte o velkou část peněz. A přitom stejnou ne-li lepší službu vám udělá i koupě ojetého automobilu.

Není tomu dávno, co jsem se o novém automobilu rozhodoval i já. Dlouze jsme s rodinou přemýšleli nad tím, jaké auto zvolit pro naše cesty. Velice rádi jezdíme po krásách České republiky a v létě se vydáváme i za hranice do jižních států, proto volba byla jasná. Auto musí mít být rodinné a bezpečné. A s touto naší představou jsme se nakonec rozhodli jít do AAA AUTO.

Známí nás před koupí ojetého automobilu varovali. Jejich obavy se týkaly především stočených kilometrů, bouraného automobilu a toho, že nám v autobazaru bez mrknutí oka prodají kradený vůz. A právě proto jsme se před návštěvou autobazaru trochu připravili.

Do autobazaru jsme šli připraveni

Zjistili jsme, že údaje v technickém průkazu musí souhlasit s údaji v malém techničáku a s údaji na vozidle. Proto když jsme prohlíželi našeho favorita, kontrolovali jsme, zda sedí model automobilu, typ karoserie, registrační značka, číslo VIN a typové označení motoru.

Pán, který nám vůz v AAA AUTO předváděl, byl naštěstí velmi ochotný, a tak nám sám dal pár rad, kde co najdeme. Navíc nám ještě poradil, že při koupi ojetého automobilu si máme dát pozor na rok uvedení vozidla do provozu. A to máme porovnat s plastovými díly v motorovém prostoru. Ty musí být stejného roku výroby nebo o rok či dva starší, nikoliv však mladší.

Překvapila nás vstřícnost a možnost vlastního automechanika

I když jsme šli do autobazaru připravení a s jistotou věděli, že my si bouraný automobil nekoupíme, byli jsme mnohdy v šoku, s čím vším nám zaměstnanec AAA AUTO poradil. Díky němu jsme věděli, že my sami tomu vlastně tolik nerozumíme. Navíc nám také nabídl možnost přijít s vlastním nezávislým odborníkem. Což jsme nakonec využili. Můj kamarád automechanik vůz důkladně prohlídl a projel se mnou i první testovací jízdu.

Nakonec mělo přijít podepsání kupní smlouvy a i tam jsme měli jisté pochybnosti, abychom něco nepodcenili. Naštěstí se řadíme k té části populace českých obyvatel, která vše čte nejméně dvakrát. Ve smlouvě jsme tak nenarazili ani já, ani manželka na žádné nesrovnalosti, a proto ji podepsali. Před výběrem jsme si stanovili cenu 100 000 Kč, abychom si na vůz nemuseli půjčovat další peníze. Což nám nakonec vyšlo.

Zdroj: AAA AUTO
Zdroj: AAA AUTO

Shrnutí:

Výběr ojetého automobilu nám trval asi měsíc. Nejdříve jsme hledali různě po internetu, poté začali objíždět nedaleké autobazary, a až nakonec jsme zavítali do AAA AUTO. Po první návštěvě jsme si pouze předvybrali a dozvěděli od prodejce, na co se při výběru zaměřit. Další den jsme poté přišli na jistotu a čtvrtý den si s sebou přivedli i automechanika. Po čtyřech dnech jsme odjeli pro nás s novým automobilem značky Škoda Fabia Combi za cenu 96 000 Kč a jako bonus jsme si ho nechali rovnou pojistit.

 Martin K. z Ostravy

Může vás zajímat

4 chvíle, kdy může reflexní vesta zachránit život

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com Vzpomeňte si, kdy naposledy jste si za volantem stěžovali na chodce, …