Máte ten správný ochranný oděv v zaměstnání?

Zdroj: Obchod.bestafe.sk
Zdroj: Obchod.bestafe.sk

Mnozí jistě vědí, že v zaměstnání je zaměstnavatel povinen svým zaměstnancům zajistit bezpečnost práce. Ať už pracujete na dílně či na stavbě určitě byste neriskovali si nevzít na hlavu přilbu nebo přijít v pantoflích. Co ale když pracujete doma na zahradě, stavíte si svépomocí dům nebo v garáži svařujete? Chráníte si i v těchto případech stoprocentně své zdraví nebo je spíš vaše bezpečnost až na druhém místě?

Většina z nás svou bezpečnost podceňuje, ovšem i kácení jabloně na zahradě, svařování vozíku v garáži nebo oprava střechy je životu nebezpečná, pokud se dostatečně nechráníme. Proto se dnes zaměříme na ochranné pomůcky, které by neměly chybět v mnoha zaměstnání, ale i v domácnosti kutila.

Zdroj: Obchod.bestafe.sk
Zdroj: Obchod.bestafe.sk

Ochranný oděv je základ

Mít vhodný pracovní oděv v zaměstnání i na nebezpečné práce doma je zaručeně potřeba. Na trhu se můžete setkat s ochrannými oděvy například v podobě dvojdílných obleků, kombinéz, kabátů nebo plášťů. Tyto oděvy se vyrábějí z přírodních a umělých materiálů a z kůže. Pracujete-li například v laboratořích, pak byste bez pláště do pracovního prostředí neměli přijít.

A k čemu nám je ochranný oděv?

Ochranný oděv má zabránit přímému kontaktu těla s nebezpečím.

Bez pořádné obuvi na dílnu nechoďte

Zdroj: Obchod.bestafe.sk
Zdroj: Obchod.bestafe.sk

Ochranná obuv je snad nejdůležitější nejen pro všechny stavaře, kteří pracují v nerovném povrchu a ve výškách. Obuv musí být vyrobena z kvalitních materiálů, nejčastěji se tak můžete setkat s ochrannou obuví z kůže, plastu, gumy a textilu. Na trhu existuje celá škála takových bot, která jsou i různě stupňovaná dle ochranného účinku.

Jaké existují provedení ochranné obuvi?

Vybírat můžete například ze speciálních sandálů, polovysokých a vysokých bot.

Chraňte své smysly

Máme pět smyslů, které si musíme dobře chránit. A nejinak tomu je i v bezpečnosti práce. Bezprostředně nutné je chránit si hmat, sluch, čich, zrak, ale také chuť. Proto se rozhodně neobejdete bez ochranných rukavic, bez chráničů sluchu, bez ochranných brýlí a bez filtrační polomasky na ústa. Všechny tyto pracovní pomůcky distrubuuje slovenská firma BESTAFE, v jejíž široké nabídce najdete všechny druhy ochranných oděvů, bot a mnoho dalšího.

Zdroj: Obchod.bestafe.sk
Zdroj: Obchod.bestafe.sk

 

Co když v práci nemáme tyto pomůcky a měli bychom?

Pokud jste tedy zjistili, že vám v práci chybí některé z vyráběných ochranných pomůcek, rozhodně na nic nečekejte a poproste zaměstnavatele o nápravu.

 

Může vás zajímat

Svařování je velkým tématem pro všechny majitele zámečnických firem. Jak na něj?

Hledáte profesionální zakázkové svařování kovů, CNC dělení plechů laserem a výrobu klempířských produktů? Inspirujte se.