Rychlé recepty

Máte ten správný ochranný oděv v zaměstnání?

Zdroj: Obchod.bestafe.sk
Zdroj: Obchod.bestafe.sk

Mnozí jistě vědí, že v zaměstnání je zaměstnavatel povinen svým zaměstnancům zajistit bezpečnost práce. Ať už pracujete na dílně či na stavbě určitě byste neriskovali si nevzít na hlavu přilbu nebo přijít v pantoflích. Co ale když pracujete doma na zahradě, stavíte si svépomocí dům nebo v garáži svařujete? Chráníte si i v těchto případech stoprocentně své zdraví nebo je spíš vaše bezpečnost až na druhém místě?

Většina z nás svou bezpečnost podceňuje, ovšem i kácení jabloně na zahradě, svařování vozíku v garáži nebo oprava střechy je životu nebezpečná, pokud se dostatečně nechráníme. Proto se dnes zaměříme na ochranné pomůcky, které by neměly chybět v mnoha zaměstnání, ale i v domácnosti kutila.

Zdroj: Obchod.bestafe.sk
Zdroj: Obchod.bestafe.sk

Ochranný oděv je základ

Mít vhodný pracovní oděv v zaměstnání i na nebezpečné práce doma je zaručeně potřeba. Na trhu se můžete setkat s ochrannými oděvy například v podobě dvojdílných obleků, kombinéz, kabátů nebo plášťů. Tyto oděvy se vyrábějí z přírodních a umělých materiálů a z kůže. Pracujete-li například v laboratořích, pak byste bez pláště do pracovního prostředí neměli přijít.

A k čemu nám je ochranný oděv?

Ochranný oděv má zabránit přímému kontaktu těla s nebezpečím.

Bez pořádné obuvi na dílnu nechoďte

Zdroj: Obchod.bestafe.sk
Zdroj: Obchod.bestafe.sk

Ochranná obuv je snad nejdůležitější nejen pro všechny stavaře, kteří pracují v nerovném povrchu a ve výškách. Obuv musí být vyrobena z kvalitních materiálů, nejčastěji se tak můžete setkat s ochrannou obuví z kůže, plastu, gumy a textilu. Na trhu existuje celá škála takových bot, která jsou i různě stupňovaná dle ochranného účinku.

Jaké existují provedení ochranné obuvi?

Vybírat můžete například ze speciálních sandálů, polovysokých a vysokých bot.

Chraňte své smysly

Máme pět smyslů, které si musíme dobře chránit. A nejinak tomu je i v bezpečnosti práce. Bezprostředně nutné je chránit si hmat, sluch, čich, zrak, ale také chuť. Proto se rozhodně neobejdete bez ochranných rukavic, bez chráničů sluchu, bez ochranných brýlí a bez filtrační polomasky na ústa. Všechny tyto pracovní pomůcky distrubuuje slovenská firma BESTAFE, v jejíž široké nabídce najdete všechny druhy ochranných oděvů, bot a mnoho dalšího.

Zdroj: Obchod.bestafe.sk
Zdroj: Obchod.bestafe.sk

 

Co když v práci nemáme tyto pomůcky a měli bychom?

Pokud jste tedy zjistili, že vám v práci chybí některé z vyráběných ochranných pomůcek, rozhodně na nic nečekejte a poproste zaměstnavatele o nápravu.

 

Může vás zajímat

Upcyklace ze starých věcí vyrábí nové a s vyšším užitkem

Stává se vám, že vždy, když něco vyhazujete, tak každou věc dvakrát otočíte, jestli ještě náhodou nebude užitečná? Nebojte, není to chyba. Nyní tento trend přichází do módy. Říká se mu upcyklace neboli Upcycling.