Kovoobrábění s profesionálním českými nástroji

Pásová bruska, magnetická vrtačka, zdroj: www.forsteel.eu
Pásová bruska, magnetická vrtačka, zdroj: www.forsteel.eu

Pokud od vašeho nářadí očekáváte vysoké výkony a především dlouhou životnost vyplatí se investice do profesionálního nářadí. Rovnou raději zapomeňte na levné čínské značky ze supermarketů. Jejich cena je sice lákavá, ale v zátěži dlouho nevydrží. Jestliže vlastníte zámečnickou dílnu nebo se nechcete při svých pracích spokojit s hobby nářadím, inspirujte se od profesionálů.

 

Investujte do české kvality

Hledáte-li opravdu profesionální nástroje pro vaši dílnu, pak se při výběru orientujte na české, německé a celkově evropské či americké značky, které vynikají poctivým zpracování a bytelnou konstrukcí.

Možná právě teď namítáte, že ryze českých nástrojařských výrobců je jako šafránu. Ano, máte pravdu, přesto však existují. Dobrým příkladem tomu je český výrobce N.KO Machines, který se specializuje na výrobu a prodej kovoobráběcích strojů. Mezi produkty N.KO Machines patří profesionální ukosovací systémy, vrtačky či pásové brusky, které společnost exportuje do více než 40 zemí světa.

 Odolné pásové brusky

Jedním z hlavním produktů N.KO Machines jsou stolní a stacionární pásové brusky s příznačným označením „Pásovec“. Pásové brusky se uplatní zejména všude, kde je potřeba opracování výrobku nebo částí konstrukcí. Jedná se hlavně o broušení trubek, kulatin, rovných ploch, ale také broušení poloměrů a průniků trubek i jeklů. Pásová bruska je vhodná pro hrubé broušení i závěrečné dobrušování.

Vybírat můžete z různých provedení, které jsou odlišné šířkou brusného pásu a jeho regulovatelnou rychlostí. Velmi dobrá je jednoduchá obsluha brusky a snadná výměna brusného pásu. Veškeré díly brusky jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, které zaručují dlouhou životnost. Není tak na místě obava, že po pár hodinách práce se zničí ložiska nebo se vymezí vůle, jak tomu bývá u čínských výrobků. Česká pásová bruska je tak zaručenou investicí do kvalitního a bezporuchového obrábění kovů.

 Praktické magnetické vrtačky

Výroba mnoho průmyslových konstrukcí se neobejde bez vyvrtání přesných otvorů, které se realizují na samotné rozestavěné konstrukci nebo přímo v terénu. Při těchto pracích není možné použít klasickou vrtačku umístěnou ve stojanu. A právě na tyto specifické technické záludnosti slouží magnetické vrtačky.

Jejich princip je založen na běžné vrtačce, která je opatřena magnetickým stojanem. Tento stojan pak můžete připevnit horizontálně či vertikálně na jakoukoliv ocelovou konstrukci. Silný magnet se postará o to, aby vrtačka za žádných okolností nespadla a neohrozila tak zdraví pracovníků.

S magnetickou vrtačkou pak můžete s dokonalou přesností vyvrtávat a hloubit jakékoliv otvory a to i v těžko přístupných místech. Magnetická vrtačka je tak nepostradatelným nástrojem jak pro kutily, tak i pro průmyslovou výrobu.

Magnetické vrtačky, stejně jako pásové brusky či ukosovací systémy vyrábí společnost N.KO Machines. Veškeré produkty si můžete prohlédnout a zakoupit v internetovém obchodě www.forsteel.eu.

Může vás zajímat

Malířskou pistoli dokáže využít i laik

Malování bytu nepatří zrovna mezi kratochvíle, kterým bychom se chtěli během svého volna věnovat. Na …