Každé dítě si chce hrát na pískovišti

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Co takhle udělat detem radost a na příští lét jim pořídit na zahradu pískoviště. Sami budeme žasnou nad tím, co se v našich dětech skrývá, a co vše dokážou z písku postavit. Pokud však zjistíte, že váš potomek zrovna architektem nebude, pak nezoufejte. Pískoviště aspoň zajistí, že třeba na chvíli opustí dítko počítačové hry a bude trávit volný čas na zahrádce.

 

 

S dětským pískovištěm se děti setkávají už v mateřských školkách a není divu. Vždyť pískoviště patří k nejbezpečnějším prvkům dětských hřišť. Vaši potomci nemají odkud spadnout, kam vlézt. Ovšem i tady číhá nebezpečí v podobě snězení písku a dalších drobných předmětů.  ovšem i tu mají co sníst.

Říká se, že počítačové hry rozvíjí představivost. Na pískovišti ji ale rozvíjí také. A díky všemožným druhům báboviček, kyblíčků a lopatiček si na něm dokážou vyhrát i celý den. Tvořivosti se totiž na tomto místě meze nekladou, a to mají děti rády.

Ovšem zapomeňte na veřejné pískoviště, kde na děti často kouká nebezpečí z každého rohu, a pořiďte si své, které bude zcela pod vaším dohledem.

A jaké pískoviště máte na výběr?

Dřevěná pískoviště

Pokud se rozhodnete pro dřevěné pískoviště, pak dopřejte dětem tu největší kvalitu a pořiďte jim pískoviště z masivního hoblovaného smrkového dřeva.

V široké nabídce si můžeme i vybrat pískoviště s praktickým víkem. Nejen že pískoviště vybavené víkem mají často i sedátka, ale také co se týče počasí, budete za víko rádi. To se u nás mění jak na houpačce, a tak můžete klidně spát, zatímco v noci bude bouřka, protože už druhý den si může vaše dítko opět hrát na suchém pískovišti.

Plastová pískoviště

Dnes všemi oblíbená plastová pískoviště představují velmi vyhledávanou variantu. I u plastových pískovišť se setkáte s kvalitním plastem, který vydrží víc než dost, takže se nemusíte bát, že by vám brzy vybledlo či ztratilo barvu úplně. Na rozdíl od dřevěných, mají ty plastová pískoviště už téměř všechna víko, díky kterému vám bude opět zaručena stoprocentní ochrana písku. Děti také jistě ocení, že na plastovém pískovišti se jim nezadře tříska, a tak budete ušetřeni i tomuto trápení. A pokud na obloze vysvitne sluníčko, můžete i plastové pískoviště využít jako malý bazének.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.