K čemu slouží barevné kovy a kde je nejvýhodněji pořídit?

zdroj: pixabay.com

Zabýváte se zpracováním litiny či barevných kovů v rámci svého podnikání? Využíváte barevné kovy při kutilství? Poradíme, kde výhodně nakupovat barevné kovy a litinu pro navazující dílenské i průmyslové zpracování.

Barevné kovy, mezi které patří litina, měď, cín či nikl a mnoho dalších mají široké využití v mnoha průmyslových oborech. Od elektrotechniky přes automobilový průmysl, teplárenství až po stavebnictví, strojírenství a hutnictví. Přestože barevné neboli neželezné kovy a jejich slitiny nalezneme v každém odvětví lidské činnosti, jejich podíl produkce a využití činí pouhých 5 % v porovnání s železnými kovy a jejich slitinami.

Proč jsou barevné kovy v průmyslu nezastupitelné?

Důvodem jsou jejich specifické vlastnosti, kterými jsou vyšší tepelná či elektrická vodivost, nižší hustota, nízká či vysoká teplota tání nebo zvýšená odolnost vůči korozi. Jednotlivé vlastnosti jsou ve vybraných výrobních segmentech nepostradatelné.

Například měď, jako jeden z mnoha zástupců barevných kovů, je pro svou vysokou elektrickou vodivost využívána k výrobě elektrických vodičů, vinutí cívek elektrických motorů, elektrických rozvaděčů, napájecích panelů a dalších elektrotechnických komponentů a zařízení.

Pokud hledáte prodej barevných kovů, měděných, mosazných či cínových tyčí, trubek, pásů, plechů a drátů za výhodné ceny, navštivte internetový obchod unibar.cz. V e-shopu naleznete široký sortiment polotovarů z barevných kovů.

Kde výhodně nakoupit litinu?

Nepostradatelným materiálem v průmyslové výrobě je také litina. Neboli slitina železa s uhlíkem. Litina disponuje dobrou tepelnou vodivostí, výborně snáší prudké výkyvy teplot a má vysokou tlakovou odolnost. Z litiny byly a stále jsou vyráběny některé typy radiátorů, skříně čerpadel a kompresorů, strojní vodící lišty, písty, části lisů či formy na výrobu skla.

Tvárnou litinu, šedou litinu a Ni-resist litinu v podobě profilů, kulatin i hranolů nabízí ve svém sortimentu velkoobchod a maloobchod společnosti UCB Technometal s.r.o. Veškerý sortiment lze zakoupit také přes e-hop www.unibar.cz.

Může vás zajímat

Proč si vybrat interiérové dveře a plovoucí podlahy od firmy Dřevoškrt?

Stavba domu, stejně jako zařízení interiéru je časově i finančně náročná záležitost. Pokud chcete zařídit co nejlepší bydlení, oslovte odborníky od Dřevoškrt.