John Deere to nejsou jen zemědělské stroje, ale také kvalitní zahradní technika

Zahradní technika John Deere, zdroj: www.krapacek.cz
Zahradní technika John Deere, zdroj: www.krapacek.cz

Téměř každý ví, že John Deere je jedním z nejlepších světových výrobců zemědělské techniky. Historie společnosti se datuje již od roku 1837. Málokdo však ví, že John Deere je také výrobcem zahradní techniky a užitkových vozidel.

Profesionální i hobby sekačky

Sekačka John Deere R47V, zdroj: www.krapacek.cz
Sekačka John Deere R47V, zdroj: www.krapacek.cz

Obecně travní sekačky John Deere jsou pověstné svou vysokou kvalitou, precizním zpracováním a vysokým výkonem motorů. Například model John Deere R54VE je vybaven variabilním pojezdem, velkým sběrným košem s funkcí TurboStar pro rychlý sběr a elektrickým startérem pro snadné startování, které ocení zejména ženy. Některé modely navíc disponují zadním přítlačným válcem pro zamezení skalpování okrajů trávníku a vytváření vzhledných pruhů.

Z nabídky zahradní techniky John Deere si vybere naprosto každý. V sortimentu zahradních sekaček naleznete jak prémiovou řadu s nejvyšší výbavou, profesionální sekačky určené pro každodenní používání, tak i levnější modely pro nenáročné zahrádkáře.

Víceúčelové zahradní traktory

Zahradní traktor John Deere X115R, zdroj: www.krapacek.cz
Zahradní traktor John Deere X115R, zdroj: www.krapacek.cz

Získané zkušenosti z farmářských traktorů přenáší John Deere také na zahradní traktory a ridery. Tyto malé traktory jsou vybaveny náhonem na jednu nebo obě nápravy. Právě náhon 4×4, kterým je vybaven zahradní traktor John Deere 758 je velmi užitečným, neboť vyniká variabilním přenosem síly, tudíž nedochází k poškození trávníku. Zahradní traktory vynikají výbornou manévrovatelností, tuhým rámem s nízkým těžištěm, kultivovaným jízdním projevem a celkově výbornou ovladatelností.

Zahradní traktory jsou navíc využitelné celoročně. V zimním období prostřednictvím přípojné radlice pomohou s odhrnováním sněhu. Za traktor lze také připojit posypový vozík, se kterým lehce proti námraze ošetříte příjezdové cesty a chodníky. S jedním zahradním traktorem si ušetříte námahu v letní i zimní sezóně.

Spolehlivá užitková vozidla

Pracovní užitkové vozidlo John Deere HPX 4x4, zdroj: www.krapacek.cz
Pracovní užitkové vozidlo John Deere HPX 4×4, zdroj: www.krapacek.cz

A pokud potřebujete svézt dřevo z lesa, přepravit písek nebo balík slámy na pastvinu, pak oceníte užitková vozidla John Deere. Ty jsou podle účelu použití vhodné buď do terénu, na komunální práci nebo do zoologických zahrad, parků a na golfová hřiště. A právě pro poslední zmíněné prostředí se vyrábějí užitková vozidla John Deere také s elektrickým pohonem. Na elektrickém pohonu oceníte především tichou jízdu a lehkou konstrukci vozidla.

Ať už potřebujete udržovat zahradu, odhrnovat sníh nebo přepravovat drobný materiál, s širokým spektrem zahradní techniky John Deere vše zvládnete snadněji.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.