John Deere to nejsou jen zemědělské stroje, ale také kvalitní zahradní technika

Zahradní technika John Deere, zdroj: www.krapacek.cz
Zahradní technika John Deere, zdroj: www.krapacek.cz

Téměř každý ví, že John Deere je jedním z nejlepších světových výrobců zemědělské techniky. Historie společnosti se datuje již od roku 1837. Málokdo však ví, že John Deere je také výrobcem zahradní techniky a užitkových vozidel.

Profesionální i hobby sekačky

Sekačka John Deere R47V, zdroj: www.krapacek.cz
Sekačka John Deere R47V, zdroj: www.krapacek.cz

Obecně travní sekačky John Deere jsou pověstné svou vysokou kvalitou, precizním zpracováním a vysokým výkonem motorů. Například model John Deere R54VE je vybaven variabilním pojezdem, velkým sběrným košem s funkcí TurboStar pro rychlý sběr a elektrickým startérem pro snadné startování, které ocení zejména ženy. Některé modely navíc disponují zadním přítlačným válcem pro zamezení skalpování okrajů trávníku a vytváření vzhledných pruhů.

Z nabídky zahradní techniky John Deere si vybere naprosto každý. V sortimentu zahradních sekaček naleznete jak prémiovou řadu s nejvyšší výbavou, profesionální sekačky určené pro každodenní používání, tak i levnější modely pro nenáročné zahrádkáře.

Víceúčelové zahradní traktory

Zahradní traktor John Deere X115R, zdroj: www.krapacek.cz
Zahradní traktor John Deere X115R, zdroj: www.krapacek.cz

Získané zkušenosti z farmářských traktorů přenáší John Deere také na zahradní traktory a ridery. Tyto malé traktory jsou vybaveny náhonem na jednu nebo obě nápravy. Právě náhon 4×4, kterým je vybaven zahradní traktor John Deere 758 je velmi užitečným, neboť vyniká variabilním přenosem síly, tudíž nedochází k poškození trávníku. Zahradní traktory vynikají výbornou manévrovatelností, tuhým rámem s nízkým těžištěm, kultivovaným jízdním projevem a celkově výbornou ovladatelností.

Zahradní traktory jsou navíc využitelné celoročně. V zimním období prostřednictvím přípojné radlice pomohou s odhrnováním sněhu. Za traktor lze také připojit posypový vozík, se kterým lehce proti námraze ošetříte příjezdové cesty a chodníky. S jedním zahradním traktorem si ušetříte námahu v letní i zimní sezóně.

Spolehlivá užitková vozidla

Pracovní užitkové vozidlo John Deere HPX 4x4, zdroj: www.krapacek.cz
Pracovní užitkové vozidlo John Deere HPX 4×4, zdroj: www.krapacek.cz

A pokud potřebujete svézt dřevo z lesa, přepravit písek nebo balík slámy na pastvinu, pak oceníte užitková vozidla John Deere. Ty jsou podle účelu použití vhodné buď do terénu, na komunální práci nebo do zoologických zahrad, parků a na golfová hřiště. A právě pro poslední zmíněné prostředí se vyrábějí užitková vozidla John Deere také s elektrickým pohonem. Na elektrickém pohonu oceníte především tichou jízdu a lehkou konstrukci vozidla.

Ať už potřebujete udržovat zahradu, odhrnovat sníh nebo přepravovat drobný materiál, s širokým spektrem zahradní techniky John Deere vše zvládnete snadněji.

Může vás zajímat

Vyberte si kvalitní kruhové krycí plachty pro zakrytí bazénů

Potřebujete zakrýt zahradní bazén? Hledáte vhodnou ochranu před deštěm do kruhu uloženého dřeva? Vysvětlíme, co nepodcenit při výběru kruhové zakrývací plachty.