Jeřábové dráhy ulehčují práci v těžkých provozech

Mostový jeřáb, zdro: wikipedie
Mostový jeřáb, zdroj: wikipedie

Pro výrobní provozy, těžké strojírenství, sklady hutních materiálů a další průmyslová pracoviště jsou jeřábové dráhy nepostradatelnou součástí, která umožňuje snadnou manipulaci s těžkými a nadrozměrnými břemeny. Víte, čím jeřábové dráhy vynikají a jak se konstruují?

Oproti jiným manipulačním prostředkům, jakými jsou například vysokozdvižnými vozíky vynikají jeřábní dráhy vysokou nosností, dobrou flexibilitou a poměrně nízkými nároky na místo. Konstrukce jeřábu je totiž umístěna pod střechou hal a skladů, kde nezabírá cenné místo. Přitom operační rádius jeřábových drah je po celé užitné ploše skladu.

Návrh konstrukce na míru

Většina mostových jeřábů je konstrukčně navrhována pro konkrétní výrobní prostory. A to ať už se jedná o rozměry jeřábu, nebo požadavky na jejich nosnost.

Při konstrukci jeřábové dráhy jsou stěžejní nosné konzoly pro uchycení podélných kolejnic, na kterých je umístěn hlavní pojízdný nosník umožňující podélný posuv. Těchto pojízdných nosníků může být na jeřábové dráze více.  

Na hlavním nosníku je umístněná jeřábová kočka, která zajišťuje příčný posuv a zvedání břemen. Z bezpečnostních důvodů je nosnost a pevnost celé konstrukce mnohonásobně naddimenzována.

Specialista na jeřábové dráhy

Návrh a realizaci průmyslových jeřábových drah provádí specializovaná společnost METALLURGICAL & STEEL SERVICE s.r.o. Tato ostravská společnost působí po celé České republice a disponuje více než dvacetiletými zkušenostmi v oboru.

METALLURGICAL & STEEL SERVICE provádí návrh a instalaci mostových jeřábů pro mnoho významných strojírenských, hutních, ale i potravinářských společností.

 Stěhování nadrozměrných strojů

Kromě instalace jeřábových drah provádí METALLURGICAL & STEEL SERVICE také stěhování těžkých strojů a výrobních zařízení.  Právě stěhování strojů Praha je pro mnohé výrobní závody problém. Stroje se často nachází v těžce přístupných místech s malou manipulační plochou, kde není prostor pro jeřáby a další manipulační techniku. Přitom obráběcí centra, lisy a další zařízení váží až desítky tun.

Společnost METALLURGICAL & STEEL SERVICE dovede přemísťovat zařízení s váhou až 50 tun. A to na kterémkoliv místě.

Může vás zajímat

Proč si vybrat interiérové dveře a plovoucí podlahy od firmy Dřevoškrt?

Stavba domu, stejně jako zařízení interiéru je časově i finančně náročná záležitost. Pokud chcete zařídit co nejlepší bydlení, oslovte odborníky od Dřevoškrt.