Jak vybrat kvalitního dodavatele měřidel?

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Při jakékoliv strojírenské výrobě a obzvlášť při velkovýrobě se neobejdeme bez důkladné kontroly kvality zhotovených produktů. Zaručení stabilní kvalitativní úrovně výrobků je stěžejní pro samotnou použitelnost produktů v dalších navazujících odvětvích a pro udržení konkurenceschopnosti.

 

Měřidla pro profesionály

Ze statistického hlediska se v každé výrobě objeví zmetkové kusy. Pro kontrolu kvality je stěžejní je najít a vyřadit. Při kontrole kvality se zkoumají defekty materiálů a hlavně přesné míry. Délka, šířka či průměr výrobku jsou stěžejními veličinami. K nim se řadí kontrola vnějších i vnitřních závitů a jejich sklon. Opakovaná expedice vadného výrobku k odběrateli představuje vážné důsledky, které mohou vést k finančním sankcím i ztrátě klienta.

Abyste těmto situacím předcházeli, pak kromě optimalizované výroby, upněte pozornost také na profesionální měřidla a kalibry. Investice do špičkových měřidel opatřených laboratorní kalibrací v součinnosti s vyškolenou obsluha eliminuje špatné výrobky a tím také zamezit obchodním ztrátám.

Jak vybrat vhodného dodavatele měřidel?

Na trhu nalezneme řadu dodavatelů měřidel s bohužel rozdílnou kvalitou i doprovodnými službami.

Při výběru kvalitního dodavatele měřidel zohledněte především tyto faktory:

  • šířku sortimentu
  • možnost vystavení protokolu o kalibraci
  • rychlost dodání
  • kvalitu nabízených značek

Z tohoto pohledu osvědčeným, seriózním a kvalitním dodavatelem kalibrů a měřidel jsou www.nastroje.cz, za kterými stojí společnost Michovský TOOLS s.r.o.

Tento dodavatel drží většinu sortimentu skladem, tudíž doba doručení objednaných měřidel či kalibrů je expedována do 24 hodin. Kromě měřidel společnost dodává také frézy, vrtáky, závitníky a další nástroje pro kovoobrábění. Všechna měřidla a nástroje pocházejí od špičkových domácích a zahraničních výrobců, jejichž zárukou je dlouhá životnost a vysoká přesnost zpracování.

Ověření přesnosti měřidel certifikovanou kalibrací

Ostatně přesnost měřidel a kalibrů si můžete nechat otestovat v akreditované laboratoři. Jako součást přidané hodnoty, nabízí obchod nastroje.cz možnost kalibrace měřidel v laboratoři Trescal. Současně se zakoupenými měřidly, tak rovnou získáte i kalibrační protokoly o dosažených metrologických vlastnostech.

U dodavatele nastroje.cz tak máte zajištěn plný servis při nákupu měřidel, kalibrů i kovoobráběcích nástrojů.

Může vás zajímat

Proč si vybrat interiérové dveře a plovoucí podlahy od firmy Dřevoškrt?

Stavba domu, stejně jako zařízení interiéru je časově i finančně náročná záležitost. Pokud chcete zařídit co nejlepší bydlení, oslovte odborníky od Dřevoškrt.