Jak na rekonstrukci střechy?

Zdroj: www.sxc.hu
Zdroj: www.sxc.hu

Ploché střechy se kvůli své konstrukci s minimálním sklonem a snadné přístupnosti stávají problémovým místem. Četnost nejrůznějších závad se navíc zvyšuje se stářím střechy.

Je-li plochá střecha nová, je téměř bezproblémová. Novou střechu stačí jen pravidelně udržovat a kontrolovat. Situace se ale mění, když je střecha stará přes 10 let. V tu dobu se na neošetřované střeše projevují trhliny v lepence, do kterých může zatékat.

Mezi nejčastější problémy patří právě zatékání okolo míst spojů, kde jsou umístěny větrací a komínové vývody, nebo hromadění vody v propadlých místech střechy. V důsledku zatékání provlhnou stropní zdi a máme-li na střeše dřevěný podklad, začne střecha hnít.

Když si na stropě všimneme vlhkých fleků, bývá již většinou pozdě a je nutné zahájit opravy střechy.

Opravy střechy

Drobné opravy v popraskané asfaltové lepence střechy opravíme speciálním asfaltovým nátěrem, nebo přelepením místa. Je-li však střecha propadlá v důsledku prohnilých střešních desek, nezbývá nic jiného než se pustit do kompletní rekonstrukce ploché střechy.

Rada: Aby plochá střecha měla dlouhou životnost, zbytečně se po ní neprocházejte. Po pálených taškách na šikmé střeše taky nechodíte bezdůvodně. Nášlapy totiž může stará lepenka popraskat a bude do ní zatékat.

Při kompletní rekonstrukci se neobejdeme bez firmy specializující se na opravy střech. Potřebujeme totiž odstranit starou střešní krytinu a narušená, prohnilá prkna. Při tomto odkrytí zároveň provedeme zateplení ploché střechy pomocí tepelné izolace.

Následně se střecha pokryje novými deskami, opatří podkladovou vrstvou lepenky, na kterou se pokladou modifikované asfaltové pásy. Tato lepenka je na své vrchní části pokrytá keramickým granulátem, který prodlužuje její životnost.

Na koho se při rekonstrukci obrátit

Máte-li bytový nebo rodinný v okruhu 150 km od Prahy, pak se na profesionální rekonstrukce plochých i šikmých střech specializuje stavební firma AHF Stavby s.r.o., která má s opravami a stavbou střech více než 15 let zkušeností.

AHF Stavby zajistí jak drobné udržovací opravy, tak kompletní rekonstrukce střech včetně jejich zateplení.

Střecha nad hlavou je základem kvalitního bydlení, navíc je-li po rekonstrukci, zajistí vám spokojené bydlení bez starostí.

Může vás zajímat

Proč si vybrat interiérové dveře a plovoucí podlahy od firmy Dřevoškrt?

Stavba domu, stejně jako zařízení interiéru je časově i finančně náročná záležitost. Pokud chcete zařídit co nejlepší bydlení, oslovte odborníky od Dřevoškrt.