Ideální čas na nákup zahradního nábytku. Sezónní výprodeje začínají

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

Léto je v plném proudu, začaly prázdniny a teplé večery přímo vybízí k venkovnímu posezení. A právě nyní je nejvhodnější doba k pořízení nového zahradního nábytku. Obchody totiž zahajují sezónní výprodeje. Poradíme, jaké zahradní sestavy jsou letos v kurzu a jak vybrat vhodný zahradní nábytek.

 

Trendem léta je umělý ratan a dřevěný nábytek

Do okrasných zahrad se výborně hodí dřevěný nábytek, který je konstrukčně pevný a při správné údržbě vám poslouží dlouhá léta. Dřevěný zahradní nábytek vyniká jedinečnou přírodní strukturou a bytelnou konstrukcí. Aby nábytek dlouho vydržel, je vhodné ho jednou ročně natřít ochranným olejem.

Elegantním řešením, které zaujme vaše hosty, je ratanový nábytek. Ratan výborně snáší vlhkost a je proto vhodný na venkovní terasy. Nevýhodou je jeho vyšší pořizovací cena. Za to velmi oblíbeným, cenově výhodným a hlavně naprosto bezúdržbovým je umělý ratan. Zahradní nábytek z umělého ratanu je pohodlný, lehký a díky své struktuře také vzdušný. Proto i v parném létu je posezení velmi příjemné.

Vzdušnou alternativou k ratanovému nábytku poskytuje také kovový zahradní nábytek. Nábytek z kovu je pevný, vyniká dlouhou životností a nevyžaduje zvýšenou údržbu. Sedáky a opěradla jsou zároveň vzdušné, ale k sezení je vhodné je doplnit praktickým polstrováním.

Finančně nejméně náročnou variantu nabízí plastový zahradní nábytek. Ten je lehký, voděodolný a nevyžaduje žádnou údržbu. Menší nevýhodou je ale jeho nižší pevnost.

Sezónní výprodeje zahradního nábytku

V průběhu léta přichází ideální příležitost k výhodným nákupům.  Začíná totiž sezónní výprodej zahradního nábytku. Díky slevovým akcím zahradní sety pořídíte o pětadvacet i více procent. Akční ceny naleznete na stránce Dekork, prodejce příslušenství pro dům a zahradu.

Jak vybírat zahradní nábytek?

Před samotným výběrem zahradního nábytku si ujasněte, kde bude umístěn. Zda na kryté terase nebo bude plně vystaven neduhům počasí. Podle toho přizpůsobte samotný výběr materiálu. Dešti výborně odolávají umělý ratan, kov i plast. Dřevěný nábytek vystavený dešti je vhodné každoročně ošetřit ochranným olejovým nátěrem.

Dalším důležitým faktorem je počet míst k sezení. Optimální je zahradní sestava pro 6 – 8 osob. Jestliže, ale máte malou terasu nebo vybíráte zahradní nábytek na balkon, pak raději zvolte zahradní nábytek pro 4 osoby.

S výběrem zahradního nábytku ale neotálejte, léto totiž nepotrvá věčně.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.