Ekologické koupací jezírko

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Už máte za léto dost veřejných koupališť a bazénů? Rádi byste upřednostnili přírodní koupání, ale nejste si jistí kvalitou vody v našich rybnících? V tom případě vám přinášíme jednu alternativu, kde skloubíte přírodu s koupáním, a navíc bez chemikálií.

Typické zahradní bazény vidíme téměř u kžadého domu. Na to dnes zapomeňte, téma bude trochu odlišné. A proto buďte originální a ekologičtí. Vsaďte na koupací jezírko, které náramně splyne s okolím vaši zahrady a nebude jako červený hadr pro býka. Právě naopak může vaší zahradě dodat větší šmrnc, a díky nejrůznějším potůčkům, vodopádům či fontáně se stane užitečnou okrasou, kterou vám bude závidět nejeden soused.

Před začátkem věnujte úsilí návrhu

Výhodou koupacího jezírka je, že ho lze vytvořit téměř kdekoliv. Ať už je vaše zahrada malá, úzká anebo ve svahu, se všemi nerovnostmi a omezením se jezírko, na rozdíl od bazénu, vyrovná. Rozhodnete-li se  pro přírodní koupání, pak zvažte i to, zda si nenechat koupací jezírko vybudovat od odborníků. Nejen že oceníte již návrh od architekta, ale i stavební úpravy, které jsou důležitou a velmi pracnou záležitostí. Proto je lepší hodit své představy na papír a konečnou úpravu přenechat zkušenějším.

 
Čištění koupacího jezírko

Stejně jako bazén, tak i koupací jezírko je vhodné čistit pomocí filtru. Jste-li ovšem vášniví zahrádkáři a máte rádi výzvy, pak určitě vsaďte na údržbu pomocí rostlin. Vhodně zvolené rostliny a štěrkové podloží dovede vodu filtrovat stejně dobře jako běžné filtry. Na ekologický způsob čištění ale myslete již při navrhování jezírka. Mějte na paměti, že rostlinami bude osázená také koupací část jezírka.

Nehyzděte si tedy zahradu velkým plastovým bazénem, na který v zimním období není hezký pohled, a pořiďte si raději netradiční koupání v podobě koupacího jezírka, které i v zimě zapadne do konceptu vaší zahrady jako ulité.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.