Dětská zábava na zahradě

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Minulý týden jsme publikovali několik nápadů jak zabavit naše malé ratolesti, které nebývá vždy jednoduché odpoutat od televize, aby si šly hrát ven.  Pokud ale vlastníte velký kus zahrady, kde máte nevyužitelnou část, pak pro vás máme další tip, jak děti pod širé nebe dostat.

 

Připravte vašim dětem příjemný zahradní koutek, a to rovnou v podobě dětského hřiště. Změníte tak nudné odpoledne vašich dětí na zahradě v zábavné chvíle a zapomenete na dobu, kdy jste to byli vy, kdo musel děti přemlouvat, aby se šli provětrat na čerstvý vzduch.

Čím děti na zahradě zabavíme?

Prolézačky

V prvé řadě nesmíte zapomenout na klasickou skluzavku, houpačku, pískoviště a všemožné druhy prolézaček. Chcete-li dětem udělat větší radost a opravdu se pojistit, že je třeba ani celý den na zahradě neuvidíte, pak jim pořiďte také zahradní domeček. Na výběr jsou také různé příslušenství, v podobě šplhacích žebříků a lan. Uvidíte, že nakonec to budete vy, kdo budete muset děti dostávat zpět domu k večerníčku.

Barvy

Zapomínat byste také neměli na barvy. Ty jsou stejně důležité jako samotné dětské zahradní hřiště. Tím, že je určeno právě dětem, určitě vybírejte barvy veselé, avšak nezapomínejte také na to, že samotná konstrukce celého hřiště bude viditelná nejen vám, ale třeba i sousedům. Proto pokud chcete něco střídmějšího, pak se poohlédněte po méně výrazných spíše přírodních barvách.

Bezpečnost

A v neposlední řadě nezapomínejte také na bezpečnost, která je více než důležitá při výběru toho správného dětského zahradního hřiště. O té vám však povíme více již příště.

Ti šikovnější si mohou celou soupravu dětského hřiště vytvořit sami. Patříte-li ale k těm, co nejsou zrovna obdařeni značnou dávkou zručnosti, pak si vyberte z nepřeberné nabídky, která je nám v dnešní době k dispozici. Vybírat tak můžete z menších i větších hřišť, a pokud zvolíte tuto variantu, pak vězte, že i bezpečnost bude pro vaše děti zajištěna maximální.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.