Děti ať si hrají na zahradě

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

V součastnostní je dnešní svět povžován za poměrně úspěchaný a také virtuální. Je to díky dostupnosti všemožných počítačových her, sociálních sítí, „xboxů“ a „playstationů“, a dostat tak naše děti na čerstvý vzduch je často nadlidský výkon. Vždyť už i televize začíná být pro malé děti zastaralá a nějaký večerníček je často ani nezajímá.

 

Přinutit děti k pobytu na čerstvém vzduchu nebo dokonce i k nějakému pohybu, je pro mnohé rodiče či prarodiče noční můra. Často od našich nejmenších slýcháme výmluvy typu:

„Vždyť venku nikdo není, všichni jsou na facebooku.“

„Já nemůžu sportovat, já nic neumím.“

„Venku je zima a ošklivě.“

„Mně se prostě ven nechce.“

 

Bohužel si za všechny tyto odpovědi často můžeme sami. Děti je nutné vést ke sportu a k přírodě již od raného věku.  Pokud jim však už od mala raději servírujeme vše pod nos a u počítače je necháme vysedávat i několik hodin denně, pak se nemůžeme divit, že i obyčejný školní tělocvik budou nenávidět a za ostatními dětmi s lapajícím dechem dobíhat jako poslední.

Nemusíme mít však z dětí profesionální sportovce, stačí, že je povedeme ke správnému životnímu stylu a všem moderním technologiím dnešní doby uděláme přítrž, alespoň částečnou. Najděte raději na půdě staré knihy a pošlete děti pod strom na čerstvý vzduch s klasikou, v podobě Babičky či Malého prince.

Ovšem pokud knihy nejsou ty pravé pro potěšení vašich dětí, pak jim zpříjemněte chvilky na vaší zahradě jinak. A to prostřednictvím houpaček, zahradních pískovišť a prolézaček. Zabijete tím, tak dvě mouchy jednou ranou. Nejen že děti se nebudou válet u televize, ale zároveň udělají něco i pro své zdraví. Taková hodina strávená na dětském hřišti, kolikrát vydá i za hodinu tělocviku.

A co vaše děti zaručeně potěší? O tom se dočtete příště v dalším díle  miniseriálu „o zábavě na zahradě„.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.