Rychlé recepty
Domů / Zahrada / Děti ať si hrají na zahradě

Děti ať si hrají na zahradě

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

V součastnostní je dnešní svět povžován za poměrně úspěchaný a také virtuální. Je to díky dostupnosti všemožných počítačových her, sociálních sítí, „xboxů“ a „playstationů“, a dostat tak naše děti na čerstvý vzduch je často nadlidský výkon. Vždyť už i televize začíná být pro malé děti zastaralá a nějaký večerníček je často ani nezajímá.

 

Přinutit děti k pobytu na čerstvém vzduchu nebo dokonce i k nějakému pohybu, je pro mnohé rodiče či prarodiče noční můra. Často od našich nejmenších slýcháme výmluvy typu:

„Vždyť venku nikdo není, všichni jsou na facebooku.“

„Já nemůžu sportovat, já nic neumím.“

„Venku je zima a ošklivě.“

„Mně se prostě ven nechce.“

 

Bohužel si za všechny tyto odpovědi často můžeme sami. Děti je nutné vést ke sportu a k přírodě již od raného věku.  Pokud jim však už od mala raději servírujeme vše pod nos a u počítače je necháme vysedávat i několik hodin denně, pak se nemůžeme divit, že i obyčejný školní tělocvik budou nenávidět a za ostatními dětmi s lapajícím dechem dobíhat jako poslední.

Nemusíme mít však z dětí profesionální sportovce, stačí, že je povedeme ke správnému životnímu stylu a všem moderním technologiím dnešní doby uděláme přítrž, alespoň částečnou. Najděte raději na půdě staré knihy a pošlete děti pod strom na čerstvý vzduch s klasikou, v podobě Babičky či Malého prince.

Ovšem pokud knihy nejsou ty pravé pro potěšení vašich dětí, pak jim zpříjemněte chvilky na vaší zahradě jinak. A to prostřednictvím houpaček, zahradních pískovišť a prolézaček. Zabijete tím, tak dvě mouchy jednou ranou. Nejen že děti se nebudou válet u televize, ale zároveň udělají něco i pro své zdraví. Taková hodina strávená na dětském hřišti, kolikrát vydá i za hodinu tělocviku.

A co vaše děti zaručeně potěší? O tom se dočtete příště v dalším díle  miniseriálu „o zábavě na zahradě„.

Může vás zajímat

Betonové jímky řeší problémy s odpadními vodami i zachytávání dešťové vody

Jak efektivně zachytávat dešťovou vodu? Do čeho svádět odpadní vody? Podívejte se, jaké možnosti nabízí kvalitní betonové jímky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..