Čím snadno do země ukotvit pergolu či zahradní altán? Využijte zemní vruty.

Kotvící vrut

Ať chceme postavit letní pergolu, altánek pro příjemně strávené chvíle u kávy, dřevěné mříže pro popínavé rostliny, nebo se rozhodneme mít více soukromí v okolí našeho bazénu za pomocí dělících stěn, nic z toho se neobejde bez kvalitního a bezpečného ukotvení.

Většinou známe ukotvení prostřednictvím klasických betonových patek. Toto řešení je časově a pracovně náročnější. Musíme vyhloubit požadovanou díru a zabetonovat železnou patku. Ne vždy však lze všude betonovat a instalovat patky. Pro zmínku travnaté plochy, kde chceme mít jen dočasně zástěnu nebo dřevěnou mříž, pro rostliny.

My vám chceme představit jednoduché, rychlé a finančně nenáročné řešení pro všechny stavby. Jsou jimi zemní vruty, které jednoduše zavrtáme do země. Vruty se ideálně hodí pro upevnění pergol, plotů, dětských hřišť, nosných sloupků, dřevostaveb, lávek nebo přístřešků pro auto.

Obrovskou výhodou zemních vrutů je jejich snadná instalace, a to zašroubováním roksorovou nebo jinou pevnou tyčí. Každý kutil také ocení jejich obrovskou mobilitu. Zemní vrut lze kdykoliv vyšroubovat a stavbu tak úplně odstranit nebo přemístit, aniž by na zemi zůstala jakákoliv zmínka po vrutu, jak tomu bývá u zabetonovaných patek.

Tyto vruty jsou vyrobeny z pozinkované oceli, tudíž nerezaví. K dostání jsou v mnoha rozměrových variantách jak samotného vrutu, tak U profilu. Další předností je komplexnost výrobku. Vruty spolu s U profilem jsou vyrobeny z jednoho kusu oceli. Díky tomu jsou zemní vruty masivní, váží od 2,2 kg a vynikají svou pevností v tlaku i tahu. Tudíž nemusíte mít strach z jejich bezpečného použití.

Pro travnaté plochy slouží další povedená vychytávka, zatloukací pozinkový trn. Tento trn jednoduše zatlučeme na požadované a pevné místo v zemi. Trny neinstalujeme do kamenného a písčitého podlaží, kde by se vlivem posunu zeminy mohly vyvrátit. Při nestabilním podlaží můžeme tento trn také zabetonovat.

Ať máte v plánu stavět velké projekty nebo malé stavby, zemní vruty vám jistě přijdou vhod.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.