Chybí vám u domu sklep? Pořiďte si zahradní přístřešek a uskladněte vše potřebné

Ilustrační obrázek, Foto: Redakce

Velkým dvougeneračním domům už odzvonilo, dnes lidé dávají přednost menším přízemním domkům bez podsklepení a s garážovým stáním. I přestože má takové bydlení řadu svých výhod, negativem je, že není kam uložit zahradní nábytek, náčiní, kola, uhlí nebo dřevo. Kam pak s tím vším, chybí-li sklep a garáž?

Zatímco dříve byl sklep samozřejmostí každého domu, dnes se mu při stavbě mnozí vyhýbají, a to hned z několika důvodů, kterými jsou hrozba podzemní vody, vysoká cena a nejasný účel. Když sklep chybí, není ale kam uskladnit celou řadu nezbytností, které k  domu patří. Naštěstí lze tyto prostory velmi snadno nahradit skladovacími kontejnery.

Skladovací kontejnery mají velmi široké využití, uschováte v nich kola pro celou rodinu, letní či zimní pneumatiky, bazén s veškerým příslušenstvím, zahradní techniku i nábytek na terasu. Sloužit mohou také jako přístřešek na dřevo či uhlí, popelnici nebo automobil.

Výhodou skladovacích kontejnerů je jejich snadná montáž a opětovná demontáž, navíc je lze rozměrově přizpůsobit zcela vašim potřebám. Kontejnery je možné skládat jak na sebe, tak i vedle sebe. Lze je spojovat i rozdělit stěnou. V rámci konfigurace si můžete navolit například okna, ventilační mřížky, dveře, regálový systém, průsvitnou střechu nebo nájezd.

Zapomeňte na poházené nářadí po zahradě i ukradený nábytek

Využijete-li skladovací kontejner jako zahradní přístřešek, pak už nikdy nebudete mít problém, kam se sekačkou, pilou, hráběmi, lopatou a s dalším potřebným nářadím. Nic se vám nebude ledabyle válet po zahradě a vše budete mít na jednom místě.

Zahradní přístřešek na nářadí pojme také nábytek z altánu či terasy, všechny židle a stoly tak uschováte před zloději. Obavy z toho, že se nenechavci pustí přímo do kontejneru, můžete hodit za hlavu, proti krádeži lze kromě klasického zámku využít i bezpečnostní závoru.

Zahradní skládací přístřešek představuje chytré řešení, chybí-li u domu či chaty prostor pro skladování, navíc je ho možné snadno přemístit, pokud už tak nebude potřeba, složíte ho a převezete jinam. Vsadíte-li na kontejnery značky Kovobel, poté se můžete těšit i na široké spektrum příslušenství, přístřešek můžete vybírat buď nadefinovaný z katalogu ze stránky www.kovobel.cz, nebo si sestavit svůj vlastní dle vašich požadavků v rámci nezávazné poptávky. Nestačí totiž koupit kontejner, který se vám první namane, zapotřebí je zvážit i nejrůznější poličky, dostatečně široké dveře, pohodlný nájezd nebo vhodnou ventilaci.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.