Chybí vám u domu sklep? Pořiďte si zahradní přístřešek a uskladněte vše potřebné

Ilustrační obrázek, Foto: Redakce

Velkým dvougeneračním domům už odzvonilo, dnes lidé dávají přednost menším přízemním domkům bez podsklepení a s garážovým stáním. I přestože má takové bydlení řadu svých výhod, negativem je, že není kam uložit zahradní nábytek, náčiní, kola, uhlí nebo dřevo. Kam pak s tím vším, chybí-li sklep a garáž?

Zatímco dříve byl sklep samozřejmostí každého domu, dnes se mu při stavbě mnozí vyhýbají, a to hned z několika důvodů, kterými jsou hrozba podzemní vody, vysoká cena a nejasný účel. Když sklep chybí, není ale kam uskladnit celou řadu nezbytností, které k  domu patří. Naštěstí lze tyto prostory velmi snadno nahradit skladovacími kontejnery.

Skladovací kontejnery mají velmi široké využití, uschováte v nich kola pro celou rodinu, letní či zimní pneumatiky, bazén s veškerým příslušenstvím, zahradní techniku i nábytek na terasu. Sloužit mohou také jako přístřešek na dřevo či uhlí, popelnici nebo automobil.

Výhodou skladovacích kontejnerů je jejich snadná montáž a opětovná demontáž, navíc je lze rozměrově přizpůsobit zcela vašim potřebám. Kontejnery je možné skládat jak na sebe, tak i vedle sebe. Lze je spojovat i rozdělit stěnou. V rámci konfigurace si můžete navolit například okna, ventilační mřížky, dveře, regálový systém, průsvitnou střechu nebo nájezd.

Zapomeňte na poházené nářadí po zahradě i ukradený nábytek

Využijete-li skladovací kontejner jako zahradní přístřešek, pak už nikdy nebudete mít problém, kam se sekačkou, pilou, hráběmi, lopatou a s dalším potřebným nářadím. Nic se vám nebude ledabyle válet po zahradě a vše budete mít na jednom místě.

Zahradní přístřešek na nářadí pojme také nábytek z altánu či terasy, všechny židle a stoly tak uschováte před zloději. Obavy z toho, že se nenechavci pustí přímo do kontejneru, můžete hodit za hlavu, proti krádeži lze kromě klasického zámku využít i bezpečnostní závoru.

Zahradní skládací přístřešek představuje chytré řešení, chybí-li u domu či chaty prostor pro skladování, navíc je ho možné snadno přemístit, pokud už tak nebude potřeba, složíte ho a převezete jinam. Vsadíte-li na kontejnery značky Kovobel, poté se můžete těšit i na široké spektrum příslušenství, přístřešek můžete vybírat buď nadefinovaný z katalogu ze stránky www.kovobel.cz, nebo si sestavit svůj vlastní dle vašich požadavků v rámci nezávazné poptávky. Nestačí totiž koupit kontejner, který se vám první namane, zapotřebí je zvážit i nejrůznější poličky, dostatečně široké dveře, pohodlný nájezd nebo vhodnou ventilaci.

Může vás zajímat

Návrh zavlažovacího systému by měl vždy začínat projektem

Automatický závlahový systém vytvořený na míru vaší zahradě vám ušetří čas a peníze. Návrh zavlažovacího systému není vždy triviální úkol. Jak postupovat?