České šnekové dopravníky pro efektivní dopravu obilnin, krmných směsí i hnojiv

Ilustrační obrázek, zdroj: pixabay.com

Máte vlastní farmu? Hospodaříte v oboru rostlinné výroby? Hledáte výkonné dopravníky pro sypké směsi? Pak právě pro vás budou vhodné šnekové dopravníky CanAgro. Vysvětlíme, jaké existují druhy šnekových dopravníků, a objasníme, jaké plodiny i suroviny s nimi naložíte.

Efektivní doprava sypkých komodit

Šnekové dopravníky nesmí chybět na žádné větší farmě či v zemědělském družstvu. Slouží totiž pro efektivní dopravu sypkých komodit do vleků a přívěsů i do skladovacích prostorů.  Dále se šnekové dopravníky využívají pro plnění krmných vozů, secích strojů i rozmetadel průmyslových hnojiv.

Z toho vyplývá, že šnekové dopravníky jsou vhodné pro široké spektrum komodit. Nejčastěji slouží k přepravě obilovin, kukuřice, máku, řepky olejné a dalších sypkých plodin se sběrného vozu do nákladního návěsu, který sklizeň přepravuje do vzdáleného sila. Zároveň s jejich pomocí velmi přesně, rychle a hlavně bez fyzické námahy naplníte rozmetadla sypkých hnojiv i secí stroje. Vozy se šnekovým dopravníkem totiž jednoduše naplníte osivem či průmyslovými hnojivy z vysokokapacitních pytlů za použití vysokozdvižné techniky. Poté pomocí dopravníku stačí jen dávkovat komoditu do příslušného zařízení.

Jednoduchá a léty prověřená konstrukce

Princip fungování šnekového dopravníku není složitý. Samotnou konstrukci tvoří roura, v níž je umístěn kovový šnek, který se otáčí kolem své podélné osy. A právě otáčivý pohyb zajišťuje plynulý posun komodity. Pohon zajišťuje buď hydromotor, nebo elektromotor.

Hydromotory jsou využívány především pro dopravníky umístěné na přepravních vozech, zatímco elektromotory pro pohon šnekových dopravníků se používají pro vyskladňování halových skladů.

Výrobu a prodej šnekových dopravníků

Ověřeným výrobce zemědělských šnekových dopravníků je česká firma CanAgrocz, s.r.o., která je dceřinou společností německého výrobce CanAgro GmbH. Výrobce nabízí profesionální šnekové dopravníky v několika provedeních – s výpadem do strany, s výpadem dozadu, s podvozkem i zabudované dopravníky.

Součástí produkce společnosti jsou také provětrávací jehly pro dosušování a odvlhčování obilnin ve skladech a dále čističky obilí či mořičky osiv. Proto, až budete uvažovat o doplnění zemědělské techniky, vzpomeňte si na specializovaný sortiment společnosti CanAgro, který naleznete na www.canagro.cz.

Může vás zajímat

Malířskou pistoli dokáže využít i laik

Malování bytu nepatří zrovna mezi kratochvíle, kterým bychom se chtěli během svého volna věnovat. Na …