Bezpečná dětská hriště

V předchozích dílech jsme psali, jak zpříjemnit dětem chvilky na zahradě a jak jim vůbec připravit radostné hraní. Aby ale veškeré hraní bylo bezpečné, zaměříme se především na bezpečnost.

 

Pro naše děti můžeme vytvořit ráj plný prolézaček, pískovišť, houpaček a dalších atrakcí.  Zapomínat bychom ale neměli na bezpečnost. Ta je totiž vždy především na prvním místě.  Přichází také zvážení, zda se pustit do výroby zahradních hřišť pro děti svépomocí nebo raději tuto práci přenechat renomovaným firmám. Přeci jen často po domácku vyrobené věci nemusí dopadnout nejlépe.

Rozhodnete-li se, že vy to zvládnete nejlépe, pak všechna starost a případné problémy spadají na vaši hlavu. Využijete-li ovšem možnost druhou a pořídíte vše u odborníků na slovo vzatých, pak i tentokrát to nebude bez vaší pomoci. Máte totiž opět na výběr. Můžete si buď své vybrané zahradní hřiště pro děti smontovat sami, anebo se od všeho úplně distancovat.

Tak či onak se vámi zakoupené hřiště či jen část, například v podobě houpačky, musí pyšnit zárukou kvality a hlavně bezpečnostním certifikátem, na který se výrobců vždy ptejte. Pokud se tedy rozhodnete, že dětem složíte zábavu na zahradě vy, pak jedině podle návodu. V případě reklamací či úrazů to bude právě dodavatel, kdo bude zodpovědný. „Machrovinky“ tedy stranou a nesnažte se udělat dojem, že vy návod přece nepotřebujete.

Poslední varianta, kde jste zcela z obliga, je, že vše necháte na jiných. Úkolem vaším, respektive dětí, bude pouze vybrat „zahradní zábavu“. A po posledním šroubku pak už bude jen a pouze na dětech, jak se vyřádí na čerstvém vzduchu pod vaším dohledem daleko od počítače, televize a hlavně plného nástrah internetu.

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.