Výprodeje bazénů za levné ceny vrcholí

Bazén Marimex Florida, zdroj: www.garfun.cz
Bazén Marimex Florida, zdroj: www.garfun.cz

I když venku stále vládne zima, nastává pomalu čas myslet na to, co nám v zahradě chybí. Právě teď je totiž vhodná doba, kdy zahradní doplňky a vybavení lze koupit za výhodné mimosezonní ceny.

Jestliže právě přemýšlíte co nového pořídit, poslechněte hlas rodiny a hlavně dětí, které si přímo milují koupání v bazénu. Dávno je pryč doba, kdy pořízení zahradního bazénu bylo poměrně nákladnou investicí, která vyžadovala náročnou technickou přípravu.

Dnešní nadzemní bazény postavíte do několika minut. Navíc nejsou finančně ani prostorové náročné a vyžadují minimum terénních úprav. A po sezóně lehce bazén demontujete a uložíte. Díky těmto specifikům jsou nadzemní bazény čím dál více oblíbené.

Současné nadzemní bazény vynikají svou vysokou kvalitou a dlouhou životností. Tak proč si nedopřát trochu zaslouženého komfortu?

Mimosezónní výprodeje

Právě nyní je nejvhodnější doba pro pořízení nového bazénu. Současné ceny se drží příjemně nízko. Jakmile však přijde jaro a zahradní sezóna začne, ceny jednotlivých bazénů významně vzrostou.

Například největší specializovaný prodejce bazénů Marimex poskytuje až do konce ledna výhodné slevy. Akce na bazény je věnována celoročně nejprodávanějším a prověřeným typům bazénů. Oproti běžným cenám ušetříte až 43 %!

Proto raději na nic nečekejte. Akce je časově omezená a platí také na výprodejové bazény, kterých rychle ubývá.

Jak si vybrat nadzemní bazén?

Před samotným výběrem si ujasněte, komu výhradně bude bazén sloužit? Zda bude pouze pro děti a jejich hry, nebo zda si přejete větší bazén, do kterého se pohodlně vejde celá rodina, a který poslouží k několika plaveckým tempům. S tím také souvisí velikost prostoru, které bazénu můžete vyčlenit a výběr vhodné polohy.

Umístění vybírejte pečlivě. Nejlépe je prostorné a slunné místo, které vodu v bazéně příjemně prohřeje.

Druhy bazénů

Podle konstrukce rozlišujeme tři základní druhu nadzemních bazénů. Jsou jimi samonosné bazény, bazény s nosným rámem a bazény s kovovou stěnou.

Samonosné bazény

Samonosné bazény patří mezi nejprodávanější. Ideální jsou především pro rodiny s dětmi, jelikož nemají žádné pevné části, o které by se děti mohly poranit. Jejich přednostní je velmi nízká cena a maximálně jednoduchá montáž.

Tyto levné bazény stačí postavit na rovnou plochu, nafouknout horní límec a můžete napouštět vodu. Tím práce končí. S přibývající vodou se bazén samovolně vztyčí. Výhodou je také snadnější ohřev vody, jelikož stěny bazénu vedou velmi dobře teplo.

Bazény s kovovou stěnou

Tyto bazény mají pevné obvodové stěny vyrobené z galvanizovaného ocelového plechu, na které se nasazuje bazénová folie. Výhodou je jejich vysoká pevnost a mrazuvzdornost. Na zimu se tak nemusí rozebírat. Menší nevýhodou je mírně náročnější montáž.

Bazény s nosným rámem

Bazény s nosným rámem kombinují výhody nafukovacích bazénů společně s bazény s kovovou stěnou. Jsou vybaveny nosným rámem, který zajišťuje výbornou stabilitu. Oproti samonosným bazénům je zachována konstantní šířka vodní plochy. Zároveň je tento typ velmi snadný na montáž a poměrně snadno se v něm prohřívá voda.

 

Může vás zajímat

Chcete si užít léto naplno? Pak si co nejdříve pořiďte bazén

Uvažujete o pořízení zahradního bazénu? Poradíme vám, na jaké parametry se při výběru bazénu zaměřit.