Výhody nábytku z masivu

Chystáte se na koupi nového nábytku do vašeho bytu, ale nevíte jaký vybrat. Jedním z oblíbených je nábytek z masivu, který vyniká především svou kvalitou. Právě masiv byl od nepaměti charakterizován velkou odolností a dlouhověkostí.

V porovnání s nábytkem z lamina vydrží až několikanásobně více. Navíc nehrozí jeho viklání a podobné problémy, které jsou například u nábytku z dřevotřísky častým jevem.

Nábytek z masivu, zdroj: www.nabytekmirek.cz
Nábytek z masivu, zdroj: www.nabytekmirek.cz
Je levnější

Ačkoliv při nákupu je nábytek z masivu dražší než ten z lamina nebo dřevotřísky, měli bychom na jeho cenu pohlížet z dlouhodobého hlediska. Za dobu, co bychom nábytek z masivu měli, bychom museli méně kvalitní několikrát vyměnit. Tím bychom tak utratili mnohem více, než dáme za takový kus, který nám vydrží neskutečně dlouho.

Nábytek z masivu, zdroj: www.nabytekmirek.cz
Nábytek z masivu, zdroj: www.nabytekmirek.cz

Kromě toho má i velmi příjemnější vzhled. Laminátový nábytek se pouze snaží vzhled dřeva napodobit. Ačkoliv u některých kousků to může být skutečně povedené, u většiny je vidět, že je to pouze imitace. V případě masivu tak máme skutečné dřevo, které má nejenom svůj nezaměnitelný a krásný vzhled, ale také typickou vůni. Ta nádherně provoní celý náš domov.

Masivu hraje do karet i snadná údržba

Pokud si nábytek z masivu pořídíte, nemusíte se bát ani jeho údržby. Povrch nábytku stačí pouze pravidelně otírat a doporučuje se používat přírodní vosky. Ideální je používat přírodní vosky, které jsou absolutně zdravotně nezávadné. Vše má velkou výhodu i v případě poškození. Ono místo lze snadno lokálně přebrousit a znovu navoskovat, a rázem je jakékoliv poškození pryč.

Set-lux menší, zdroj: www.nabytekmirek.cz
Set-lux menší, zdroj: www.nabytekmirek.cz

To u nábytku z lamina nebo dřevotřísky v žádném případě nejde. Poslední výhodou je nadčasovost. Dřevo je dlouhodobě kvalitní materiál a poslední roky jasně naznačují, že pravděpodobně nikdy nevyjde z módy a bude hrát hlavní roli ve všech moderních bytech. Ačkoliv se řada trendů neustále mění, dřevo stále zůstává.

Zdroj: Nábytek Mirek

Může vás zajímat

Svařování je velkým tématem pro všechny majitele zámečnických firem. Jak na něj?

Hledáte profesionální zakázkové svařování kovů, CNC dělení plechů laserem a výrobu klempířských produktů? Inspirujte se.

Jeden komentář

  1. Viem, že to Mapa webu Ponuky závislých články a ďalšie
    materiál, je nejaké iné webových stránok darčeky tako Informácie kvality?