Vyhněte se nejčastějším chybám při výběru interiérových dveří!

Zdroj: Oknoplastik.cz
Zdroj: Oknoplastik.cz

Rozhodli jste se pro výměnu interiérových dveří? Pak se vám budou hodit následující tipy, díky kterým se vyvarujete zbytečných chyb souvisejících s výběrem. Výměna dveří je dlouhodobá investice a zaslouží si dostatek pozornosti, a to nejen proto, že je finančně náročná, ale také proto, že interiérové dveře výrazně ovlivní vzhled vašeho bytu či domu.

 

 Pravé nebo levé dveře?

K nejčastějším chybám patří záměna pravých a levých interiérových dveří. Určit správnou orientaci je přitom velmi snadné –  stačí se ke dveřím postavit čelem, aby se otevíraly směrem k vám. Pravé dveře mají panty napravo a levé nalevo.

zdroj: Oknoplastik.cz
zdroj: Oknoplastik.cz

Šířka dveřního prostoru

Poměrně častým neduhem jsou příliš úzké dveře. Minimální doporučená šířka dveří je 80 cm – menší rozměr vám může působit problémy při stěhování věcí i při běžném pohybu. Při zaměřování dveří si dejte pozor na to, zda dveřní prostor odpovídá rozměrům uvedených v katalogu výrobce. V případě atypického dveřního otvoru musíte objednat dveře na míru.

Způsob otevírání dveří

O způsobu otevírání rozhodují nejen rozměry dveří, ale také dispozice bydlení. Skvělým příkladem jsou úzké prostory chodeb nebo malé koupelny, ve kterých nachází uplatnění posuvné interiérové dveře. Podmínkou je zeď s dostatečnou nosností a perfektní vyvážení kolejnic – jinak by se dveře samovolně posouvaly. Dobrou zprávou pro příznivce moderního designu je, že se jako posuvné dveře vyrábí i skleněné interiérové dveře.

Zdroj: Oknoplastik.cz
Zdroj: Oknoplastik.cz

Materiál interiérových dveří

Omylu se můžete dopustit také v souvislosti s výběrem materiálu. Nejlevnějšímu řešení v podobě dveří z voštiny se raději vyhněte. V podstatě jde o papírovou výplň potaženou laminátem nebo fólií a snese pouze velmi ohleduplné zacházení. Navíc neizoluje teplo ani hluk.

Levné interiérové dveře z dřevotřísky, které jsou k dostání v dutinkovém a plném provedení, nemusí být špatnou volbou. Jedná se o rozumný kompromis mezi cenou a kvalitou dveří.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?