Vyhněte se nejčastějším chybám při výběru interiérových dveří!

Zdroj: Oknoplastik.cz
Zdroj: Oknoplastik.cz

Rozhodli jste se pro výměnu interiérových dveří? Pak se vám budou hodit následující tipy, díky kterým se vyvarujete zbytečných chyb souvisejících s výběrem. Výměna dveří je dlouhodobá investice a zaslouží si dostatek pozornosti, a to nejen proto, že je finančně náročná, ale také proto, že interiérové dveře výrazně ovlivní vzhled vašeho bytu či domu.

 

 Pravé nebo levé dveře?

K nejčastějším chybám patří záměna pravých a levých interiérových dveří. Určit správnou orientaci je přitom velmi snadné –  stačí se ke dveřím postavit čelem, aby se otevíraly směrem k vám. Pravé dveře mají panty napravo a levé nalevo.

zdroj: Oknoplastik.cz
zdroj: Oknoplastik.cz

Šířka dveřního prostoru

Poměrně častým neduhem jsou příliš úzké dveře. Minimální doporučená šířka dveří je 80 cm – menší rozměr vám může působit problémy při stěhování věcí i při běžném pohybu. Při zaměřování dveří si dejte pozor na to, zda dveřní prostor odpovídá rozměrům uvedených v katalogu výrobce. V případě atypického dveřního otvoru musíte objednat dveře na míru.

Způsob otevírání dveří

O způsobu otevírání rozhodují nejen rozměry dveří, ale také dispozice bydlení. Skvělým příkladem jsou úzké prostory chodeb nebo malé koupelny, ve kterých nachází uplatnění posuvné interiérové dveře. Podmínkou je zeď s dostatečnou nosností a perfektní vyvážení kolejnic – jinak by se dveře samovolně posouvaly. Dobrou zprávou pro příznivce moderního designu je, že se jako posuvné dveře vyrábí i skleněné interiérové dveře.

Zdroj: Oknoplastik.cz
Zdroj: Oknoplastik.cz

Materiál interiérových dveří

Omylu se můžete dopustit také v souvislosti s výběrem materiálu. Nejlevnějšímu řešení v podobě dveří z voštiny se raději vyhněte. V podstatě jde o papírovou výplň potaženou laminátem nebo fólií a snese pouze velmi ohleduplné zacházení. Navíc neizoluje teplo ani hluk.

Levné interiérové dveře z dřevotřísky, které jsou k dostání v dutinkovém a plném provedení, nemusí být špatnou volbou. Jedná se o rozumný kompromis mezi cenou a kvalitou dveří.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.