Tipy jak vyčistit zašlé nádobí

zdroJ: www.sxc.hu

Zná to snad každý z nás. Pořídíme si krásné nádobí, které působením zubu času ztrácí na své kráse a lesku novoty. S tím jde ruku v ruce i pokles naší radosti. Na to, aby vaše nádobí vypadalo stále jako nové, máme pár tipů.

Máme-li nádobí ze dřeva, časem se může stát, že zčerná. K obnovení vzhledu stačí vařečky, prkýnka či stěrky ponořit asi na hodinu do vlažné vody s trochou chlóru. Poté několikrát opláchneme čistou vodou. Vzhled se podstatně zlepší.

Skleněné nádobí ošetříme, když jej umyjeme ve vodě s trochou octa a soli. Následně stačí opláchnout, vyleštit a vaše skleničky budou jako nové.

Na mosazné hrnce se doporučuje použít kašovitá hmota ze soli a octa. Touto hmotou celou nádobu důkladně vydrhneme, omyjeme teplou vodou a vyleštíme.

Chromovanému nádobí z nerezu neuškodí přeleštění trochou čisté jedlé sody. nádobí tak získá nebývalý lesk.

Křišťálové sklo pozvedne svou krásu, opláchneme-li jej po umytí roztokem vody se solí.

Hnědou usazeninu, která má tendenci vytvářet se na dně čajové konvice, hravě odstraníme, když konvici vytřeme octem s trochou kuchyňské soli. Konvici samozřejmě důkladně vypláchneme, ať v ní nezůstane octové aroma.

Ocet najde dále využití při odstraňování vodního kamene. Nádobí s vodním kamenem provaříme v octu, popřípadě v koncentrátu vody s octem. Po provaření vodní kámen změkne a lze odloupnout či seškrábnout.

Ve shrnutí se opakují základní látky, jakými jsou sůl, jedlá soda a ocet. Určitě nádobí neuděláte zle, když mu po určité době dopřejete tuto omlazovací kůru.

 

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?