Tichá a výkonná ponorná čerpadla Grundfos

Ponorná čerpadla SB a SBA
Ponorná čerpadla SB a SBA, zdroj: http://cz.grundfos.com

Ponorná čerpadla jsou nepostradatelným pomocníkem každého zahradníka a chalupáře. Jejich pomoc oceníme zejména při čerpání vody ze studny, z rybníka nebo bazénu. Uplatnění naleznou také při vyčerpávání zaplavených sklepů. Víte však, které čerpadlo zvolit, aby vám nejlépe posloužilo?

K nejspolehlivějším patří ponorná čerpadla SB a SBA od dánského výrobce Grundfos. Tyto čerpadla jsou určena pro čerpání užitkové vody z vrtů a nádrží a navíc jsou certifikovaná pro čerpání pitné vody ze studní a neznečištěných vodních zdrojů. Čerpadla SBA tak naleznou široké uplatnění v rodinných domech, na chatách i zahradách.

Specifikace ponorného čerpadla SBA

Kvalita SBA čerpadel tkví v důmyslném řešení, které poskytuje veškeré příslušenství v jednom zařízení. Základem je ponorné čerpadlo SB, které je doplněno integrovanou řídící jednotkou. Tato řídící jednotka, v závislosti na tlaku vody ve vodovodním řádu, dokáže například autonomně zásobovat domácnost vodou.

O chod zařízení se tak nemusíte starat. Čerpadlo se samo zapne a vypne podle potřeby. To je například vhodné při zalévání zahrady, nebo napojení nezávislého okruhu na splachování toalety například dešťovou vodou ze sudu či ze studny. Ponorná čerpadla SBA tak nabízí jednoduché a kompaktní řešení pro okamžité čerpání vody.

Vedle toho standardní čerpadlo do studny SB nedisponuje řídící jednotkou, ale je možné ji externě připojit.

Oba typy ponorných čerpadel jsou vybaveny plovákovým spínačem, který umožňuje automatické zapnutí například při zvýšené hladině a zároveň zabraňuje chodu čerpadla nasucho.

Ponorná čerpadla od společnosti Grundfos, kterou naleznete na cz.grundfos.com, mohou být vybaveny integrovaným sacím košem, případně bočním vstupem s plovoucím košem pro zachytávání nečistot.

Výhody čerpadel ponorných čerpadel Grundfos

Ponorné čerpadlo SB s plovákem, zdroj: http://cz.grundfos.com/
Ponorné čerpadlo SB s plovákem, zdroj: http://cz.grundfos.com/

Jako první nás na čerpadlech SB a SBA ohromila jejich jednoduchá instalace bez přídavných jednotek a kabelů. Čerpadla jsou dodávaná v kompletu, tudíž je stačí umístit do studny, zapojit do sítě a začít čerpat. Pouze v případě pokud si vyberete čerpadlo SB a k němu zvolíte externí řídící jednotku, stačí ji jednoduše zapojit.

Druhou výbornou vlastností, kterou zpozorujete až po spuštění čerpadla, je jeho naprosto tichý a kultivovaný chod bez kolísání sacího výkonu. Zároveň oceňujeme integrovanou ochranu proti chodu na sucho, která je součástí všech čerpadel SB a SBA.

Oba typy zmíněných čerpadel pořídíte u českých a slovenských autorizovaných prodejců značky Grundfos. Společnost rovněž poskytuje po celé české a slovenské republice autorizovaný servis.

Může vás zajímat

Jak nastavit zálohy při změně dodavatele energií?

Při změně dodavatele by spotřebitelé měli zvážit nastavení vyšších záloh, aby jejich vyúčtování neskončilo vysokým nedoplatkem.

2 Komentáře

  1. Ivona Krčmařová

    Dobrý den,prosím o nabídku čerpadla na bazén 5x3x150,nevím zda potřebuji kalové nebo ponorné,na vyčerpání vody z bazénu předem děkuji za info. pěkný den Krčmařová

    • Dobrý den, pro Vaše potřeby bude vhodné ponorné čerpadlo o příkonu od 400 W do 750 W. Tyto čerpadla disponují výtlakem z hloubky až 5m a dovededou přečerpat 8000 l/h.