Spíte správně?

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu
Mnoho lidí se i přes dostatečně dlouhý spánek ráno cítí nevyspale a rozlámaně. Na vině je v takových případech špatná poloha spánku, především kvůli nevyhovující matraci. Na nekvalitní matraci je tělo v nepřirozené poloze, což má za následky bolesti zad a nekvalitní spánek a další přidružené zdravotní potíže.

Velmi často je matrace příliš měkká. V takovém případě je tělo příliš zabořeno do matrace a páteř nepřirozeně prohnutá. To negativně působí hlavně na bederní páteř. Bolesti zad ale působí také příliš tvrdá matrace.

Vedle toho je často matrace zhotovena z nekvalitních materiálů, což brání cirkulaci vzduchu. Nedostatky této matrace se ukazují hlavně v letních měsících, kdy se člověk potí a kvůli špatné matraci má problémy se spánkem. Ani nemluvě o tom, že takové matrace vytvářejí ideální prostředí pro roztoče a plísně, které se v teplém a vlhkém prostředí rychle množí.

Dalším nedostatkem špatných matrací je jejich neschopnost přizpůsobit se přirozenému pohybu během spánku. Člověk se totiž za noc často obrací z jedné strany na druhou kvůli cirkulaci krve a příliš statické matrace tomuto pohybu brání.

Správná matrace se tedy přizpůsobuje tělu, ne tělo matraci.

Důležité je, aby byla vhodná pro páteř a celkově pohybový aparát člověka a nesmí bránit pohybu během spánku. Vedle toho musí být vylovena z kvalitních materiálů, které podporují cirkulaci vzduchu. Při výběru optimální matrace může posloužit jednoduchej průvodce na http://spravnymatrac.sk/.

Najdete tam jedine kvalitní matrace, jako například http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-20-66. A pokud vás zajímá, jak poznať kvaloití matraci od nekvalitní, mrkněte taky na http://mojastavba.eu/2014/03/na-co-si-dat-pozor-pri-vybere-matraca/.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?