Spíte správně?

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu
Mnoho lidí se i přes dostatečně dlouhý spánek ráno cítí nevyspale a rozlámaně. Na vině je v takových případech špatná poloha spánku, především kvůli nevyhovující matraci. Na nekvalitní matraci je tělo v nepřirozené poloze, což má za následky bolesti zad a nekvalitní spánek a další přidružené zdravotní potíže.

Velmi často je matrace příliš měkká. V takovém případě je tělo příliš zabořeno do matrace a páteř nepřirozeně prohnutá. To negativně působí hlavně na bederní páteř. Bolesti zad ale působí také příliš tvrdá matrace.

Vedle toho je často matrace zhotovena z nekvalitních materiálů, což brání cirkulaci vzduchu. Nedostatky této matrace se ukazují hlavně v letních měsících, kdy se člověk potí a kvůli špatné matraci má problémy se spánkem. Ani nemluvě o tom, že takové matrace vytvářejí ideální prostředí pro roztoče a plísně, které se v teplém a vlhkém prostředí rychle množí.

Dalším nedostatkem špatných matrací je jejich neschopnost přizpůsobit se přirozenému pohybu během spánku. Člověk se totiž za noc často obrací z jedné strany na druhou kvůli cirkulaci krve a příliš statické matrace tomuto pohybu brání.

Správná matrace se tedy přizpůsobuje tělu, ne tělo matraci.

Důležité je, aby byla vhodná pro páteř a celkově pohybový aparát člověka a nesmí bránit pohybu během spánku. Vedle toho musí být vylovena z kvalitních materiálů, které podporují cirkulaci vzduchu. Při výběru optimální matrace může posloužit jednoduchej průvodce na http://spravnymatrac.sk/.

Najdete tam jedine kvalitní matrace, jako například http://www.matrace-vegas.sk/vegas-ortopedicky-tastickovy-matrac-model-20-66. A pokud vás zajímá, jak poznať kvaloití matraci od nekvalitní, mrkněte taky na http://mojastavba.eu/2014/03/na-co-si-dat-pozor-pri-vybere-matraca/.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.