Předokenní rolety snížují hluk a šetří energii

zdroj: www.sxc.hu
zdroj: www.sxc.hu

Bydlení bez žaluzií nebo rolet si snad ani nedovedeme představit. Žaluzie nám poskytují soukromí před zvídavými pohledy sousedů a hlavně v létě chrání před pronikavým sluncem. Dnes se zaměříme na venkovní variantu v podobě předokenních rolet a venkovních žaluzií. 

Praktické předokenní rolety

Předokenní rolety slučují celou řadu výhod do jednoho praktického a funkčního celku. Ochrání náš byt před ostrým slunečním zářením, poskytnou soukromí od vnějších pohledů, navíc poslouží jako tepelný a zvukový izolant a stíží zlodějům vniknutí do domu skrze okna.

Stínění obývacích prostor a zaručení soukromí asi nemusíme příliš rozebírat. Ovšem o čem se málo mluví, je skutečnost, že předokenní rolety jsou dobrým izolantem. Tuto vlastnost oceníme hlavně v zimních měsících, kdy se kvůli rostoucím cenám náklady na vytápění každoročně zvyšují. Předokenní rolety snižují energetické náklady až o 40 %. Naopak v létě rolety zabrání nepříjemnému vyhřátí bytu.

Bydlíte u rušné silnice nebo vás obtěžuje štěkot sousedova psa, kvůli kterému si nemůžete dopřát ničím nerušený spánek? V tom případě také oceníte přednosti předokenních rolet. Při zatažení rolety sníží hluk až o 7 dB.

Mnohdy palčivým problém je poškození oken, ať již při bouřkách nebo nájezdem zlodějů. Předokenní rolety ochrání vaše okna před mechanickým poškozením a zároveň pomohou zabezpečit váš dům. Při stažených roletách má zloděj velmi ztíženou práci a raději si vybere jiný a snadněji dostupný dům. 

Výhody předokenních rolet:

 • Chrání před slunečními paprsky.
 • Poskytují soukromí.
 • Tepelný izolant – až o 40% úspora energií.
 • Zvukový izolant – snížení hluku až o 7 db.
 • Ochrana proti poškození oken a vloupání.
 • Možnost elektrického31nebo ručního ovládání.

Tip:

Chcete-li mít Hi-Tech dům současnosti, můžete si nechat k elektrickému ovládání rolet nainstalovat časové spínače a rolety se vám podle představy vytáhnout například každý den v 7 ráno vy se budete moct plynule probouzet. 

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie plní výbornou stínící funkci. Umožňují plynule regulovat množství slunečního světla pronikajícího do bytu. Vhodně odráží sluneční paprsky, díky čemuž se v létě nebudeme trápit v přehřátých místnostech. Venkovní žaluzie se instalují převážně do moderních novostaveb a kancelářských budov. Ovládají se elektronicky, přičemž automatický systém umožňuje různé naklopení stínících lamel například zatažení za slunečného dne nebo automatické vytažení v případě silného větru.

Výhody venkovních žaluzií

 • Plynulá regulace osvětlení.
 • Ovlivnění tepelného klima v interiéru.
 • Pohodlné elektrické ovládání.
 • Možnost automatizace.

Může vás zajímat

Správně nainstalované tepelné čerpadlo je cestou k výrazným úsporám

Nejspíše nikomu z vás nemusíme říkat, že tento rok s sebou přinesl znatelné zdražení veškerých forem energie. Z toho důvodu začala spousta rodin přemýšlet nad možnostmi úspor. Jakou roli hraje v daném ohledu tepelné čerpadlo?

Jeden komentář

 1. Rolety jsou hlavně fajn bezpečnostní prvek, hlavně tam, kde by se někdo mohl dostat oknem a ten zbytek výhod je bonus ;-).