Před dovolenými vzrostl zájem o bezpečností dveře

Zdroj: www.sxc.hu
Zdroj: www.sxc.hu

Počet vykradených domácností v období letních dovolených pravidelně roste. Jen v loňském roce zaznamenala Policie ČR 11 117 vloupání do bytů a domů, z toho 2 784 v létě. Proto Stále více domácností se snaží svůj majetek před zloději chránit.

Podle výrobce bezpečnostních dveří, společnosti HT Dveře vzrostla poptávka po bezpečnostních dveřích meziročně o 20 %.

Za rostoucí poptávku po bezpečnostních dveřích může především lepší informovanost spotřebitelů: „Evidujeme pozitivní tendenci, kdy se stále více lidí stará o zabezpečení svého majetku a zároveň již má určitý přehled o vlastnostech bezpečnostních dveří a o tom, co by měly splňovat.“ uvedl Jiří Vyklický, ředitel společnosti HT Dveře.

Lidé se v poslední době prý neptají jen po bezpečnosti, ale spolu s ní hledají také tepelnou izolaci a odolnost vůči vnějším hlukům, kterou by jim kvalitní vstupní dveře měly poskytnout. „Zákazníky ale upozorňujeme, že je pro zajištění všech těchto vlastností bezpodmínečně nutné s dveřmi vyměnit také zárubeň,“ dodává Vyklický.

Co by měly bezpečnostní dveře splňovat?

Pří výběru bezpečnostních dveří se zajímejte o to, zda splňují následující podmínky:

 1. Mají ocelovou konstrukci s natavenou dekorativní fólií.
 2. Na bočních a horní straně konstrukce jsou vybaveny bezpečnostními čepy, které dveře chrání před vysazením z pantů.
 3. Pozornost věnujte také bezpečnostnímu zámku a kování. Zámky vždy pořizujte dva – centrální zámek tak nebude tolik zatěžován a pro chvíle, kdy jste právě doma, můžete využít přídavný horní zámek. Ten je vybaven tzv. vrtulkou, umožňující zamknutí z interiérové strany bez použití klíče.

Jakou vybrat bezpečnostní třídu?

Odborníci doporučují koupit bezpečnostní třídu 3. Nižší třída se vám vyplatí pouze v případě, pokud máte v plánu nemovitost vlastnit jen po přechodnou dobu nebo jste opravdu velmi limitováni financemi. Jestli chcete získat levnější pojištění domácnosti, s nižší třídou se vám to nepodaří. Naopak vyšší (a finančně náročnější) bezpečnostní třídu 4 volte jen pro nemovitosti, ve kterých uchováváte drahé umění, zbraně apod. Pro běžný byt či dům jsou dveře vybavené touto třídou zbytečné.

Je skutečně potřeba měnit i zárubně?

Pokud chcete mít 100% jistotu bezpečnosti a dokonalých protihlukových a tepelně-izolačních vlastností, nestačí pouze nasadit nové dveře do starých zárubní. Bezpečnost tím sice zvýšíte a něco málo ušetříte, dveře ale ve staré zárubni dostatečně netěsní. Nové těžké dveře navíc původní zárubeň příliš zatěžují a může dojít k poškození pantů.

Jak dlouho trvá výměna bezpečnostních dveří?

Výměna starých dveří za nové zabere u panelového bytu okolo 6 hodin. U cihlové budovy je to kvůli náročnějším zednickým pracím o něco více, vše se ale stihne během jediného dne. Nemusíte se tak bát, že by do vašeho bytu přes noc místo dveří zela prázdná díra.  

Kolik stojí bezpečnostní dveře?

Obecně lze říci, že pro kvalitní certifikované dveře s bezpečnostní třídou 3 je minimální cenová hranice stanovena na 20 tisíci korunách. Pokud se rozhodnete pro dveře s cenou výrazně nižší, může dojít k tomu, že koupíte produkt nekvalitní, padělaný nebo od firmy, kterou v případě reklamace nebo potřebného servisu dříve či později nenajdete. Je potřeba si uvědomit, že v ceně dveří není obsažen pouze kvalitní výrobek s dlouhou životností, ale také servis a služby proškolených pracovníků.

Převzato z tiskové zprávy HT Dveře

Jiří Vyklický publikuje články o stavebnictví a bydlení se specializací na bezpečnostní problematiku. Dlouhodobě pracuje ve společnosti www.htdvere.cz která je zaměřena na prodej bezpečnostních dveří.

Může vás zajímat

Podlaha ze dřeva je ověřenou klasikou, která ochrání vaši domácnost

Vybíráte vhodnou podlahovou krytinu? Nevíte, který materiál je nejlepší? Inspirujte se výhodami dřevěné podlahy, která je estetická, komfortní a odolná.

6 Komentáře

 1. janinkadvorak

  Nedávno jsem si pořídila bezpečnostní dveře do panelákového bytu od firmy HT dveře. Když mi přišla kontrola z bytového družstva, oznámili mi, že dveře nejsou podle našich norem protipožární a musím je co nejdřív vyměnit, protože prý každý byt musí mít protipožární dveře. Dodavatel dveří se k ničemu nemá a já se cítím docela podvedená. Pokud máte někdo stejnou zkušenost, napište mi sem a pojďme společně podat stížnost na ČOI.

  • Tomáš Haltmar

   Dobrý den. V současné chvíli bohužel v naší firmě neevidujeme žádnou reklamaci ani stížnost na naše protipožární dveře. V případě, kdy by k nám nějaká stížnost či reklamace dorazila, řešil bych ji osobně jako jednatel společnosti. Ohledně Vašeho problému mě proto, prosím, kontaktujte na e-mailové adrese htdvere@htdvere.cz – věřím, že se nám vše podaří vyřešit k oboustranné spokojenosti. Tomáš Haltmar, jednatel společnosti HTdveře, s.r.o.

 2. janinkadvorak

  Zkoušela jsem je reklamovat obchodníkovi, který mi je prodal, ale moc se se mnou nebavil, že prý prodává soustu různých dveří a nepamatuje si, že by mi rozmlouval protipožární… navíc polské HT dveře prý letos dovezly jen pár kusů požárních dveří a tak bych prý dlouho čekala …

  • Tomáš Haltmar

   Pokud jste byla nespokojená, kontaktujte mě prosím přímo na htdvere@htdvere.cz nebo na telefonním čísle 777 807 012 a vše vyřešíme. Takto přes diskusní fórum Vám nejsme schopni pomoci. Tomáš Haltmar, jednatel společnosti HT Dveře

 3. janinkadvorak

  Problém je v tom, že jsem dělala rekonstrukci bytu a v tom případě je podle platných norem mít každý vstup do bytové jednotky opatřený protipožárními dveřmi, když to napíšu velmi stručně. Družstvo si to kontroluje právě proto. A prodejci jsem se o rekonstrukci zmínila, nechápu, proč mi teda říkal, že protipožární dveře nepotřebuju.

  • Jiří Vyklický

   Vážený přispěvateli „janinkadvorak“
   Od 9.10., kdy jste poprvé na různá internetová fóra napsala negativní referenci na naši firmu a stížnost na dveře ,které jste od nás, jak píšete koupila, důkladně sledujeme vývoj této kauzy. Na reklamační oddělení naší firmy od Vás za celou dobu nedošla žádná reklamace ,ani stížnost a na nabídku řešit tuto záležitost s jednatelem společnosti jste také nereagovala. Obchodní případ se jménem janinkadvorak neeviduje. Podivné je, že jste-li nespokojená, tak proč neřešíte reklamaci s naší firmou? Žádali jsme Vás o vystoupení z anonymity a zdokladování odběru našeho zboží, což se také nestalo.
   Jsem nucen Vás upozornit, že tímto jednáním se Vaše osoba dopouští protiprávního jednání dle ust. § 158 tr. řádu.
   Z výše uvedených důvodů se domníváme, že se jedná o pomluvu a vzhledem k tomu, že se tímto Vaším jednáním cítíme být poškozeni, realizujeme právní kroky k zamezení těchto aktivit, které se nezakládají na pravdě a jejich jediným cílem je poškozování dobrého jména naší společnosti.

   Jiří Vyklický, obchodní ředitel HT DVEŘE s.r.o., vyklicky@htdvere.cz