Praktické epoxidové podlahy

Litá epoxidová podlaha, zdroj: www.epox.sk
Litá epoxidová podlaha, zdroj: www.epox.sk

Na podlahy v průmyslových areálech, skladech i autoservisech jsou kladeny vysoké nároky. Není se tak co divit, že obyčejné betonové podlahy již dávno nevyhovují technickým normám. Víte, které podlahové systémy splňují náročná kritéria průmyslových provozů?

Současné průmyslové podlahy musí splňovat hned několik požadavků najednou. Velký důraz je kladen především na povolenou nosnost podlahy, bezprašný povrch, odolnost vůči chemikáliím nebo nadměrnému zatížení vodou.

Již dávno si ve skladech nevystačíme s betonovými podlahami, které sice disponují vyšší odolností, jsou však prašné a náchylné k poškození. Navíc oleje a jiné mastnoty na betonové podlaze vytváří nevzhledné fleky.

Ať si již přejete rekonstruovat podlahu v garáži, ve sklepě nebo ve skladovacích halách vsaďte na moderní materiály.

Lité epoxidové podlahy

Pro zvýšení užitných vlastností betonových podlah se používají epoxidové stěrky. Výhodou epoxidové lité podlahy je vysoká odolnost před mechanickým i chemickým poškozením. Epoxidová podlaha je voděodolná, bezprašná a zdravotně nezávadná. Předností litých podlah jsou také samonivelační vlastnosti, díky kterým je se podlaha velmi dobře vyrovnává. Navíc pokládka podlahy je velmi rychlá. Pochozí je za několik hodin.

Pro své výborné vlastnosti tak nacházejí epoxidové podlahy široké využití v montážních halách, průmyslových provozech, skladech, garážích, ale i ve školách a zdravotnických zařízení. Litá podlaha se totiž velmi dobře udržuje a je tak vhodná pro nemocnice a lékařské ordinace.

Bezprašné nátěry

Pokud nechcete přímo investovat do nové podlahy, můžete starému betonu navrátit původní lesk díky bezprašnému epoxidovému nátěru.

Epoxidové nátěry jsou vhodné na nové i staré betonové povrchy. Zejména jsou vhodné do prostorů, které vyžadují bezprašnost. Epoxidový nátěr je stejně jako epoxidová litá podlaha odolný vůči olejům, proto se nátěry aplikují v autoservisech a garážích. Průmyslová podlaha do garáže může být navíc v nejrůznějších barevných variantách. Vybírat si můžete z více než 200 odstínů.

Podlahy od profesionálů

Profesionální pokládku litých podlah a zhotovení epoxidových nátěrů provádí slovenská společnost EPOX s.r.o., která na trhu působí již od roku 1990. Za tu dobu realizovala stovky podlah v rodinných domech, garážích supermarketů i v průmyslových podnicích. O kvalitách provedení práce svědčí také fakt, že společnost EPOX například pokládala podlahu o výměře přes 15 000 m2 v jaderné elektrárně Jaslovské Bohunice.

 Nezávazná cenová kalkulace

Před zhotovením podlah provádí společnost EPOX s.r.o. zdarma zaměření současného povrchu, návrh nejvhodnější technologie a vyhotovení písemného návrhu řešení včetně cenové nabídky. Díky tomuto transparentnímu jednání se vám nestane, že po provedení prací budete nepříjemně zaskočeni vysokou cenou, jak tomu bývá u nepoctivých firem.

Uvažujete-li o epoxidové podlaze, pak si rovnou vyžádejte cenovou kalkulaci, kterou dostanete na stránce „lité podlahy ceník“.

Může vás zajímat

Svařování je velkým tématem pro všechny majitele zámečnických firem. Jak na něj?

Hledáte profesionální zakázkové svařování kovů, CNC dělení plechů laserem a výrobu klempířských produktů? Inspirujte se.

Jeden komentář

  1. já se do toho chtěl pustit sám, ale zjistil sem, že všechno si sám udělat nemůžu a budu muset využít nějaké profíky. Tak sem zkusil tuto firmu Jaclean a myslím, že odvedli dobrou práci. Určitě teda lepší než kdybych do toho fušoval já.